• malumun ilanı.

avrupa 200-300 bin mülteciyi almamak için kıçını yırtarken, 78 milyonluk bir islami geri kalmış topluma kapısını açar mı?

arkadaşlar siz salak mısınız? hollanda'da erkek erkeğe evleniyor da nikahı belediye başkanı kıyıyor, türkiye'de ise başı açık gezene mahalleli "yollu" diyor arkasından. bir tarafta yüksek bir medeniyet seviyesi, öbür tarafta 1400 yıl öncesinin arap bedevi kültürü var; bu ikisi nasıl aynı birlik içinde yer alabilir?
  • bize bilmedigimiz bir sey soyle demek istedigim aciklama
  • işin ironik tarafı: bu mesaj, (neredeyse sadece) avrupa'nın gayet de isteyeceği türklerden oluşan kesime ulaşacak.
  • geert wilders polonyalilari, bulgarlari, romanyalilari da avrupa da istemiyor, hatta ispanyolar, portekizliler icin de zamaninda benzer soylemlerde bulunmustu. kriz zamaninda yunanistan icin de cok ic acici seyler soylememisti. kendisi nefret soylemi uzerinde politikalarini kuran asiri sagdan oy alan bir yoneticidir. cok ciddiye alinmasi gereken bir siyasetci degildir.

tabi burada sunu da kabul etmek gerekir. bugun turkiye avrupa standartlarini yakalamis midir? hayir yakalamamistir, bireysel ozgurluk sadece kapanma ozgurlugunu taniyan bir ulkedir, dini inanc sadece sunni muslumanlara yasal gibi bir seydir, ozgur basindan bahsedilemez, ekonomisi son 10 yilda dunya icerisinde 17. ekonomiden 19. ekonomiye gerilemistir. genc nufusu vardir ama o da egitimsizdir, oecd ulkeleri arasinda yapilan sinavlarda ya sonunca ya da sondan bir iki basamak ustu bir sonuc elde etmektedir. bu durumdaki bir ulkeyi ab vatandasi olsam ben de istemezdim.
  • "ne var amına koim bizde hollanda'yı ortadoğuda istemiyoruz" diyerek gider yaptığım açıklama.
  • avrupa birliği'ne giribilecek tek müslüman ağırlıklı demokratik ülkelerden biri olma potansiyelimizin vasat iç ve dış politikalar yüzünden yok edildiğinin göstergesi. yazık valla yazık. gerçi türkiye'nin geleceği açısından kötü olsa da avrupa'nın geleceği açısından iyi oldu bu. *
  • biz daha kendi insanımızı beğenmiyoruz, elin avrupalısı nasıl beğensin onaylasın.
  • türkiye'de yaşayan halkın yarısı diğer yarısından iğreniyor. bunca yıldır kan bağımız, ortak kültürümüz, tarihimiz var. ama ben bile trafiğin ebesini siken magandalara, sağa sola tüküren mağara ayılarına, bedava ürün tanıtımı sırasında birbirini ezen şaşkınlara, sokakta başı açık kadın gördüğünde hemen sikini avuçlayan yobaz köpeklere tahammül edemiyorum. sosyo ekonomik düzeyi ve kültürü senden fersah fersah ötede olan bir toplum sana nasıl tahammül etsin? sen burada oruçluyken götümü kaşıdım, ne yapayım diye sikik kadın programlarını ararken, orada insanlar sürekli okuyor, araştırıyor, sorguluyor, haklarını sonuna kadar savunuyor. sen hala yıl olmuş 2015, bir adamın köpeği olmak için saltanat diye dolanıyorsun ortalıkta. sana bağışedilmiş haklarından feragat etmek için götün başın ayrı oynuyor.

bir de bu nasıl bir ezikliktir yahu. yıllarca adamların ülkesini işgal etmek için kapılarına dayanmışsın, karılarını kızlarını kaçırıp hareminde sikmişsin, malını mülkünü yağmalamışsın, hala o barbar genleri taşıdığın için iki lafından biri bugün bile 'gavurlar, ahlaksızlar, tuvalet bilmeyen avrupalılar' iken sen aynı muameleyi görünce neden hemen ağlıyorsun?

avrupalılara yıllardan beri küfür eden tipler gelmiş burada zenofobi diyor lan. hey yavrum benim be. hemen acıların çocuğu modunda zırlamasanız olmaz zaten.
  • adamın bütün ülkeyi, aynı kafadan insanlar sandığını öğrendiğimiz açıklama.

birazcık dokundu. inkar edemeyeceğim.

yakın gelecekte veya vizeler kaldırıldığında avrupa'ya gitme ihtimalim yok ama tanısalar severler bence.

biz de cevap olarak alt yazılı banu alkan şarkısı gönderelim ki kudursun köpek. (bkz: kaldıramazsan kaldırırlar gülüm)

dip not: bahsi geçen gün geldiğinde vizeleri kaldıracaklarını düşünmüyorum.
  • avrupa birliği görüşmelerinin gündeme geldiği bu günlerde, hollanda parlemento üyesi geert wilders türkler için "sizi avrupa'da istemiyoruz" ve "siz bu konuda sadece oyalanacaksınız" içerikli türkçe altyazılı bir video paylaştı.

[http://www.liveleak.com/view?i=8a8_1449243516 http://www.liveleak.com/view?i=8a8_1449243516]

edit: *

editlebüdüt: adama foşik diyoruz da altındaki yorumlar da çok korkunçlu *

edit-yorumlarsonrasi: olm ab'yi falan boşverin adam salt ırkçılık yapıyor lan resmen, herkes de adama katılmış haklı diye. ab'ye kültür olarak uymuyorusunuz yada şu şu nedenleri saymamış, aşağılamış hepinizi. sen hariç de demiyor, alayınıza hakaretler sözkonusu. stockholm sendromuna mı girdiniz naptınız amk. sözlüğün toplu rehabiliteye ihtiyacı var bence.
hesabın var mı? giriş yap