• (bkz: mafya devleti)
  • devlet dediğiniz şey zaten çete organizasyonunun ulaştığı son noktadır.

turkiye'deki sorun organizasyonun yağmacılar tarafından yok edilmiş olmasıdır.

yoksa vergi-haraç toplayan her organizasyon çetedir.
  • "türkiye ohal cumhuriyeti" de denebilir.
  • (bkz: ahmet şık)
  • suç nitelikli başlıktır. "çete devleti" demek suçtur, mesela "devlet içinde yuvalanmış çeteler" demek ise değildir. "devlet içinde yuvalanmış çeteler" diye bir tabirin bugün varolma sebebi özellikle susurluk döneminde "çete devleti" diyenlerin falan kendilerini hapiste bulmalarıdır. bütün gazeteciler ve hukukçular bunu bilir. bana bunu anlatan da bir dönem başına bu işlerden dava açılmış bir gazeteciydi. lütfen dikkat arkadaşlar, ironi yapacağız diye sözlüğü kapattırmayalım.
  • çete cumhuriyeti olduğumuz doğru fakat verilen örnekler saçmalık. sen terör destekçilerinin kılına zarar gelmesin istiyorsun maalesef yok öyle bi dünya
  • beni siz delirttiniz
  • dogrudur. burada devlet yoktur. devlet, devlet kostumu giymis mafya-tefeci karisimi bir harac kurumudur. siyasi gorusunden bagimsiz, -devleti- kim kontrol ederse ulkenin ve vatandasin balini kaymagini yer. o yuzden devletin bas taci yapilmasi normaldir. vatandasin gecinememesi, kotu egitim almasi, adaletin saglanamamasi yada genclerin onunun acilmamasi onemli degildir. ne de olsa vergi kutsaldir. gercek devlet mekanizmasi talep edenler gezici - anarsist flndir.
  • bu ülke ittihat ve terakki ardılları tarafından ya kuruldu ya da dönüştürüldü. onlardan önce de otorite(miz) sülaleydi* yahu allah aşkına ne bekleniyordu ki, ne olmasını umuyordunuz?! her yerde durum bu veya benzeri... dünyadaki her erk, çetedir; kolları da çeteci. birtakım insanlar "kendilerini olduğundan daha özel ve önemli göstermek" istediği sürece (bkz: sevan nişanyan) bu durum degişmeyecektir.
hesabın var mı? giriş yap