• kutlu olsun.

atamın emanetini yaşatmak, tüm dahili ve harici bedhahlara karşı ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek boynumuzun borcudur.

nice 100 yıllara.
  • daha nice 100 yıllara.kutlu olsun bayramımız.
  • turkey is only pro-turkey and will always be pro-turkey.

yabancilarin turkiye hakkinda soyledikleri en dogru sey olabilir. turkiye sadece turkiyecidir ve her zaman turkiyeci olarak kalacaktir. umariz hep boyle olur.
  • 10. yılda
    100.yılda
    1000.yılda

ne mutlu türk'üm diyene
  • geçen gün köye gittiğimde ninemi elindeki büyükçe bir battaniyeyi yüklüğe koyarken gördüm. battaniyede yoğun, kurumuş kan lekeleri vardı. kurban bayramında kullanıldığını düşünerek "kurbandan mı?" diye sordum. battaniyeyi divana koyup yanına oturdu. anlatmaya başladı. milli mücadele'de yunan kuvvetleri köyü basınca ninemin ninesinin eşi, karşı koymak adına bazı yunan askerlerle münakaşaya girmiş. iş kavgaya dönmüş ve karın boşluğuna süngü yemiş. kağnıyla köyden balıkesir'e ulaştırmaya çalışmışlar, bu battaniyeye sararak. yolda şehit olmuş. ölen adamın dedesi de takribi 45 sene önce bulgarlar deliorman'daki köylerini basınca direniş göstererek benzer şekilde şehit olmuş. bu hikayeyi ninesi, nineme küçük bir kızken anlatmış ve ölünce battaniye ona kalmış. bu battaniye ise bir ulusun on yıllardır yaşadığı makus kaderini temsil etmiş. kan, yas, gözyaşı, acı ve kavga.
    dede tarafına dönersek, benim dedem iki dedesini de hiç tanımamış, çanakkale şehitleri. milli mücadele döneminin sonunda, koskoca köyde 93 harbinden yunan işgaline onlarca yıldır süren savaşlar ve zulümler yüzünden sadece yaşlılar ve kadın çocukların kalması, türk milletinin ne kadar cefakar, fedakar olduğunu göstermeyecek de ne gösterecek? tüm bu cefakarlığın ve fedakarlığın bedeli, kıymetli neticesi cumhuriyettir işte. kimse bağımsızlık savaşının meyvesinin türk topraklarını acıdan, zulümden kurtarmadığını ve vatana akılcı bir istikrar getirmediğini iddia edemez. cumhuriyet asırlardır ezilen türk milletini şereflendirdi, beyaz bir sayfa açıldı. bu beyaz sayfaya 100 yıllık süreçte yazılan pek çok yanlış olabilir, ancak cumhuriyet aynı kaderi tekrar yaşamamak için bir zorunluluktu. bu vesileyle gazi mustafa kemal atatürk, silah arkadaşlarını ve burada sadece birkaçına değindiğim milyonlarca cefakar ve fedakar türk'ü yeniden saygı ve rahmetle anıyorum. bu sürecin büyük kahramanları olan ve adı bilinmeyen köylü çoğunluk yaşamını fakirlik, zorluk ve acı içinde geçirdi. öyle de öldü, milli mücadele öncesinde ölenlerin mezar taşları bile işgal kuvvetlerince yağmalandı. atatürk 57 yaşında vefat ettiğinde kısa ömrüne kahramanlıklar kadar acı ve sıkıntılar da sığdırmıştı. işin özü bu hiçbir taraf için kolay olmadı. on yıllar süren acının neticesinde kolektif olarak çok önemli bir armağan verdiler gelecek nesillere. bize de buna layık torunlar olmaktan başka bir şey düşmüyor.
  • ölene kadar atamın izindeyim ve cumhuriyet kadını olduğum için gurur duyuyorum. yaşasın cumhuriyet.

açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
  • atamın kararlılığı, keskin zekası, ilim ve bilimle çevrili fikirleri ve ileri görüşlülüğü gibi sayamadığım daha birçok muhteşem yeteneklerinin sonucu cumhuriyet'i ilan etmesi, türk halkına bahşettiği bu güzide eserinin ise 100.yılına basması ne büyük bir gurur, ne büyük bir onurdur. senin gibisi bir daha gelmez atam. bu topraklarda daima var olacaksın ve bizler de sana daima minnettar kalacağız.

“beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir. 'mustafa kemal atatürk'”.
  • ne mutlu türküm diyene. yaşasın cumhuriyet sonsuza kadar.
  • fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, ne mutlu türküm diyen, nice yüz yıllara. biriciksin mustafa kemal atatürk paşam..
  • 100. yılımız kutlu olsun. özür dileriz atam, ne ülken bıraktığın ülke, ne partin bıraktığın parti. her şeye rağmen yolunda ilerlemeye devam ediyoruz.

disney+'nın atatürk filmi kararından sonra ağzını açamayan, atatürk üzerinden popülizm kasıp bu karara tek bir şey yazamayan sanat sepet tayfa, siz de yapın şovunuzu hadi bekliyoruz atatürk temalı storylerinizi tek tek.
hesabın var mı? giriş yap