şükela:  tümü | bugün
120 entry daha
  • çocuklar için yayınladıkları müzikli ve benzeri kitaplar çok pahalı. 30 liradan başlıyor. ne yapsın maddi durumu ortalama ve altında seyreden insan? ne yapalım yani sesimizi kaydedip kitap okurken onu mu çalalım çocuğa, nasıl sevdireceğiz okumayı? amaç ne? bazı şeylerden yüksek kâr etmeseniz olmuyor mu?

    ya arkadaş tiyatroya gidelim dersin normal fiyatta olanın bileti tükenmiş, bir üstü de gidilebilecek gibi değil. kitap okuyayım dersin tam aradığın kitabı bulursun 70 lira yazar ama iğrenç ve popüler kitap indirimdedir. galeri gezeyim dersin bir bakarsın giriş ücretli ve herkes artist artist giyinmiş, çekinip cebine de bakıp giremezsin. saray gezeyim dersin paralı. hadi tek girsen neyse, 5 çocuklu adam nasıl girsin oraya? sonra diyorsunuz bu milletin fakiri sanattan sepetten anlamıyor, hep gidip sahilde mangal yapıyor. adamın haftasonuna ayıracağı 20 lirası var belki, onunla da tavuk yiyip 5 liralık topla oynayıp çocuklarını eğlendiriyor işte.

    tek özelliği resim bölümünü bitirmek adamın ve bir tablosuna dünya para istiyor. natürmortları dayamış, kaplumbağa terbiyecisini kopyalamış. zorla gidip koçtaş'tan dijital baskı alıp onu mu asalım eve, ya biz ne yapalım?
32 entry daha