• geriye kalan sözde çalışanların da bir katkısı yok ki. ülke komple saadet zinciri (istisnaların gocunmasına gerek yok).
  • çocukları mı çalıştıralım, emeklileri mi ? nasıl bir beklenti içindesiniz ?

ekonomiye katkısı olmadığı gibi maaş da almıyorlar değil mi ?

başlığı açan arkadaş önce öbce kamu görevlilerini de yazdı 2,5 milyon diye.. sonra da sildi... entrydeki toplam sayının başlıkla aynı olmama sebebi budur..

genç işsiz sorunu rahatsız edici ama 19 yaşın altındakilerin ekonomiye katkısı yok diye başlık açarsanız bir zahmet eleştirelim..
  • o kadar olmasa da, katma değerli mal üretmeyen insanlar, üretenlerin sırtına yük olacak oranda fazladır. herkes araba üretmesin, ya da herkes sanayi üretimi yapmasın tamam da, ulan herkes de çoluğu çocuğu köyden alıp gelip çiğköfteci açmasın amk. isterse de açsın tabii. peynirin kilosu 40-50 lira olmuş, kazanıyorum sandığı parayı enflasyona veriyor. bu da bir tercih elbette.
  • hadi 10 milyon illegal isler, kayitsiz kisiler desek 62 milyon issiz kaliyor! tembellikten ac haldeyiz.eskiden insanlari kole olduguna inandirarak ozgurlukleri aliniyordu simdi ise ozgur oldugu yalani dayatilarak.boyle sistemler icin turkiye optimum duzeyde insanlara sahip.
  • bence burasi daha olay:

tüik 2016 aile istatistiklerine göre türkiye'de akraba evliliği oranı %23,2
    ibbs 1.düzeye göre; akraba evliliklerinin en yaygın olduğu bölge %42,6 ile trc güneydoğu anadolu bölgesi, en düşük oranda görüldüğü bölge ise %8,9 ile tr2 batı marmara bölgesidir.

sonra ensest , kuzenci gorunce oooo diyorsunuz. millet zaten bunu kaniksamis ve resmi nikaha dökmüş.
  • 17 yılık emekli çalışan olarak geçersiz kıldığım istatistik.
    üstelik, prim ödeyerek.
    bugünkü kurla, sadece ek kazancımdan ödediğim kdv ve diğer vergilerin toplamı bu sürede 10 bin lirayı geçiyor.
    pek çok emekli çalışıyor ve ekstra kazancını harcıyor. vergi ödüyor.
    kendi katkımı meclis'te el kaldırmak dışında pozitif eylemi olmayan vekillerinkinden anlamlı buluyorum.
    bir liste yapılacaksa ilk sıraya onları koyun.
  • emekli ve çocuklara bir şey diyemeyeceğim ama şu 21,5 var ya beni hep rahatsız etmiştir. ev hanımları özellikle genç olanları. ev hanımlığı diye bir meslek yok arkadaşlar bu çalışmayan kadının kendini hanım ilan etmesidir. ulan biz neyiz iş hanımı mı? nasıl bir saçmalık? kendimi bildim bileli sorgularım. mesleğiniz nedir? ev hanımıyım.. breh breh. çalışmıyorum demeye utanıyorsan git çalış. oy bile vermemeleri lazım bunların.
  • bu insanlar aç mı kalıyor, ekmek alıyor ekonomi canlanıyor, su içiyor ekonomi canlanıyor.daha ne yapsınlar
hesabın var mı? giriş yap