• yıllar önce yaşanmış olaydır.o aydınlıktan bu günlere kadar gelmiş olsakta kıymetini bilmediğimiz olaydır ve bizi köleliğe 2nci sınıf insan olarak görülmeye muhtaç bırakılan cahilliktir.
  • 1960'lı yıllarda bir ihtimal olabilirdi diye düşündüğüm lakin olmayan dönem.bundan sonrada olacağını hiç zannetmiyorum. hacı-hoca çetesinden medet uman büyük bir kesim halen mevcut. jakobenlikte çözüm değilmiş gibi duruyor. nasıl olacak bilmiyorum ama benim ömrüm yetmez(26)
  • insanlarını cahilleştiren bir yönetimden beklenilmeyecek ümit...
  • yaklaşık 400 yıl sonra başlayacaktır. heyecanla bekliyoruz.
  • katılmadığım düşünce. türkiye tarihi boyunca sağ iktidarlarla yönetildi ve bu sağ iktidarlar gitgide daha gerici oldu. sıpa büyüyünce aslan olmaz, olsa olsa eşek olur.
  • ne kadar az sorgularsan o kadar iyisin bu hükümete karşı.
    neymiş efenim yayın yasağı. ya sen kimin ülkesinde kimden neyi saklıyorsun?
    ciddi ciddi halkın tepkisizliğinden ve ölüme alıştırılmasından tiksinmeye başladığım ve artık(the illumination) gelmesi için ne yapılmaması gerektiğini belirli kişiler tarafından öğrenmiş durumdayiz.
    yapmamız gerekenler gelirse ...
    işte ona ciddi zaman harcamamız gerekicek. (bkz: sorgulamayan insan)
  • faşist akp'nin, akp'li olmayan herkesi yakması ile oluşacak aydınlıktır...

maalesef kısa sürecektir aydınlanma dönemi, yakacak adam kalmayınca geride kalan akp'liler ile sonsuz bir karanlık döneme girip tarihin tozlu sayfalarında yer alacağız...
  • olacak tabi illa ki ama daha var.
    tam rejenerasyon için tam dejenerasyon gerekiyor. o da daha olmadı.
    yani önce çok daha kötü günler göreceğiz sonra güneşli günler.

yani ben görmem dediğim dönemdir.
hesabın var mı? giriş yap