• asgari ücretle çalışan ve işçi sirkülasyonu yüksek olan sektördür.
  • vatandaş sikme üzerine odaklanmıştır.
  • aynı zamanda işçiyi de sikmektedir.
  • ekşi sözlüğe bakarsanız dünyadan siktirip gitme isteğiniz tavan yapar. metro turizm hariç bugüne kadar çok ufak tefek sorunlar haricinde bir problem yaşamadım şahsen.

adı geçen sektördeki firmalar harika demiyorum ama abartıldıkları kadar da kötü değiller.

ve evet, bu dünyadan gerçekten siktir olup gitmeyi çok istiyorum ama ekşi sözlükte sayılan sebeplerden değil. genel olarak insanlık yüzünden.
  • (bkz: hezimet)
  • endüstrinin gelişmemesine paralel olarak, istihdam yaratmak amacıyla 60-70li yıllarda öne geçmiş sektör. köyden kente göçen nüfusun sanayide yeteri kadar istihdam bulamamasindan dolayı, hizmet sektörü öne geçmiş ve istihdam yaratmıştır. fakat gelgelelim yeterli sanayisi olmayan ülkede hizmet sektörünün sanayiden hızlı gelişmesi istihdam problemi yaratmış ve turkiyede üretimsel bir ilerleme gerceklesememesine, dışa bağımlı büyümelere sebebiyet vermiştir. türkiye de sanayiden önce gelişen hizmet sektoru, hem büyümenin sağlam temeller üzerine gerçekleşmediğini ve sağlıklı bir hizmet sektorumuzun de olmadığının göstergesi.

(bkz: korkut boratav)
  • "türkiye'de hizmet sektörü" var olup hizmet almak isteyenin umursanmadığı lakin hizmet verenin keyfi geldikçe hizmet verme eylemine geçtiği sektördür
  • kötü durumdadır.

çalışanların çoğunda zaten yeterlilik aranmaz. kendini geliştirmiş kişiler de düşük ücretlerle bezdirilir.

hizmeti satan, hem iyi bir hizmet satmaz hem de gereğinden fazla ücret yaptırımıyla talep kaybı yaşar.

hizmeti ulaştıran, motivasyon eksikliği nedeniyle işini iyi yapma gereği duymaz.

hizmeti alan, memnuniyetsiz olur genelde ve parasıyla söz geçirebileceğini düşünür.
    'benim olucak fıstık, binicem üstüne vurucam kırbacı' durumu gözle görülecek şekilde fazla gerçekleşiyor diyebiliriz.

sınıf farklılıkları müşterilere gereğinden çok yansıtılıyor ki bu büyük bir hatadır.

yani işverenler ve yöneticiler vizyonsuz, doğal olarak çalışanlar eğitimsiz. sonuç olarak müşteri memnuniyeti yerlerde.
  • olmayan sektördür.
  • paran varsa şahsın, paran yoksa boşsun. ayrıca parayı hemen verince de o iş tam yapılamaz, hep bi rezil olursun. (bkz: boya badana) (bkz: tesisatçılık) (bkz: terzilik) türkiye'de bu rezilliğin hiç bitmeyecekmiş gibi olması da acınası, değil mi :(((
hesabın var mı? giriş yap