• denize sümküren, işeyen, balgam atan, terli terli denize giren ve denize lağım akıtan bir insan topluluğu için geçerli olan önerme.
  • (bkz: balıkların denize girmeyi bilmemesi)

sonuçta onlar da işiyor hatta içiyorlar bile
  • doğrudur.. her geçen yıl daha fazla insanı elbiseyle denize girerken görüyorum.. slip mayo giyeni yıllardır görmedim.. erkekler uzun şortlarla, kadınlarsa bikini, mayo haricinde çeşitli kıyafetlerle giriyor.. güneş kremi nedir bilen yok. kumsala tencere, mangal ve nargile ile geliyorlar.. ve böyle uzayıp gidiyor.
  • maalesef katıldığım önerme. hele yaşlı ninelere hiç girmiyorum günlük kıyafetle girmekte nedir ya.
  • sicmadiklari icin halen sorun yok. yani insallah sicmiyorlar.
  • antalya konyaalti sahiline gitmis herhangi birisinin rahatlikla soyleyebilecegi onerme. acilirsiniz acilirsiniz da, yine de ustunuzde cis tabakasi varmis hissinden kurtulamazsiniz. sadece denizinde degil; plajinda da sigara izmariti, sise kirigi, meyve kabugu artigi goremeyeceginiz bir metrekare bulunmamasiyla sizi gununuzden bezdirir.
    (antalya demisken, merdivenler icin usenmeyin, falezlere gidin.)
  • bütün ege ve akdeniz'de rum köyleri deniz kıyısındayken, türk köyleri arkadaki dağın yamacındadır. huylu milletiz, neme lazım gelir biri savaş mavaş açar ovada yakalanmayalım diye korunaklı yere yerleşmişiz. denizle ilgimiz minimum seviyede. araştırma ne kadar güvenilir bilmiyorum ama, 18 milyon kişi hiç denize girmemiş, 50 milyondan fazlamız yüzme bilmiyor. normal yani bu şartlar altında.
  • ana amaç denize girmek olsa da detaylara çok fazla şey sıkıştırmamızdan kaynaklanan bir durumdur.

* mangal da yapalım.
    * karşı cinse de yürüyelim.
    * aaa suya karpuzu koyacaksın buz, buz.
    * deve güreşi.
    * ağzımızdan ses çıkaralım suda.

gibi...
  • denize girmeyi öğreneceğiz, tatil yapmayı da öğreneceğiz, söz size.

gerçekten gelecek kaygısı kalmayınca, piyasa anarşisi ve sömürüden kurtulunca bu ülkenin emekçileri farklı bir yaşama tutunacaklar.

(bkz: aya yorgi koyunun kamulaştırılması)
hesabın var mı? giriş yap