• kısa ve öz;
    (bkz: nefes alsın yeter)
  • para. ha bi de bir adet ilkokul diploması.
  • duygu sömürüsünü iyi yapmak yeterlidir.
  • -bir politikacıda olmaması gereken her şey sende yok.

(bkz: bana bir şeyhler oluyor)
  • para para para!!!
  • yalan ve dini sömürmektir. gerisi çorap söküğü gibi gelir zaten.
  • vekillerin maaş zammı konusu haricinde hiçbir konuda uzlaşmayacaksın.
    hiç farketmez sağcı, solcu, türkcü, kürtcü işin içine çıkarların girdiğinde aklı, mantığı bir kenara koyacaksın.
    zübük filmini on kere izleyip oradaki kemal sunal'ın canlandırdığı karakteri idol olarak belirlemek.

--- zübük şpoyleri aç ---

şimdi çok iyi anladım ki, zübük bir tane değil, biz hepimiz birer zübüğüz.
    bizim hepimizin içinde zübüklük olmasa, bizler de birer zübük olmasak, aramızdan böyle zübükler büyüyemezdi. hepimizde birer parça olan zübüklük birleşip işte başımıza böyle zübükler çıkıyor. oysa zübüklük bizde, bizim içimizde. onları biz, kendi zübüklüğümüzden yaratıyoruz. sonra, kendi zübüklüklerimizin bir tek zübük’te birleştiğini görünce ona kızıyoruz. (...) benim için şimdilik tek amaç, burdan kurtulmak. ama gerçekten zübüklerden, kendi zübüklüğümüzden kurtulabilecek miyiz? işte bu soruya cevap veremediğim için nereye gideceğimi, ne yapacağımı bilemiyorum. yeni gideceğim yerden sana mektup yazar, önce kendi zübüklüğümden kurtulup kurtulamadığımı anlatırım.

--- zübük şpoyleri kapa ---
  • tabiki de en olmazsa olmazı koca bir çeneye sahip olmaktır.
  • sadece ama sadece listeleri belirleyecek parti lideri ile aranizin iyi olmasi yeter ve artardir bile. gerisi ise daha basittir. isaret geldiginde parmak kaldir, gelmediginde ise bir sey yapmana gerek de yok zaten. konunun ne oldugu, neyin oylandiginin hic bir kiymet i harbiyesi yoktur. olmamalidir da. dusun ki tesaduf bu ya, oylanacak konuyu arastirdiniz ve vicdaniniz hayir demeniz gerektigini soyluyor. ama parti lideriniz hayir demisse tv lerde, ilk secimde sutlanacaginiz kesindir. cunku sizin millet in iradesi oldugunuza inandirilan milyonlarca secmen vardir. ve bu sistem in adi demokrasi kandirmacasi dir.
hesabın var mı? giriş yap