• en ucuzundan en pahalısına, tüm evlerde bulunan sıkıntı.

yan tarafın televizyonunu dinlemekten, sohbetlerini duymaktan, erken boşalan kocaların kısa ama iniltili sekslerine, kocaları yokken vibratörünü çalıştıran kadınların titreşim seslerine şahit olmaktan sıkıldım.

oturduğum evin kirası 8500 tl, duvar değil sanki karton var arada.

öğrenciyken hisarüstü’nde oturduğum sikko sokak arası eski evin yalıtımı daha iyiydi.
  • evet abi ya kaç şehir değiştirdim kaç evde oturdum yok bir tane ses geçirmeyen ev yok alt komsunun happşuruğunu her evde duydum çok şükür.
  • bazen izolasyon olsa bile olmuyor. kadını götürüp direkt ahıra bağlayacaksın ya, al diyeceksin senin doğal ortamın bu. apartman senin neyine a.q. daha yürümeyi bilmeyen hayvanatlar var aramızda. bam güm bam güm. ayağın kopsun.
  • vakti zamanında, oturduğum iki evi kredi ile alabiliyorken, aksine taşınmama sebep olmuştur. çocuk sesi falan değil, komşunun gece çorba içme sesini bile duyardım.

şu an o evlerin ilanlarına bakamıyorum bile. eskiden, alabildiğim tutarları hak etmediğini düşünürken, ülkenin bugünkü hali ruh sağlığı sınırlarımı zorlamaktadır.
  • bizim milleti ses izolasyonu nedir bilmez, komşusu ile kavga etmeyi bilir.

o yüzden müteahhitler ses izolasyonunu siktir eder, yesin birbirlerini pezevenkler der.
  • toplu konutta yaşamayı bilmeyen, nezaketten bihaber, evimde istediğim gibi hareket ederim diyen davarlar ile buluşunca tadından yenmeyen problemdir.
  • sadece ses değil, aynı zamanda ısı yalıtımı problemi de vardır.

siz yakarsınız, üst komşunuz ısınır.
  • müstakil evler yerine koğuştan hallice yapılan binalar yüzünden özel hayatı delip geçen problem
hesabın var mı? giriş yap