• malum parti halen 20 milyon kişinin oyunu alabiliyorsa henüz tak etmemiş demektir. erdoğan kriz yok dedi olay bitti dağılın aq.
  • tak etmiyor (bkz: tiktok) videosu ediyor amına koyduğumun tımarhanesinde. zam geldikçe millet deliriyor, delirdikçe videoya çekiyor amına koduğumun embesilleri.
  • oysa ki 8 yıl önce avrupadan aldığım bir deodorant hala 19 euro.
  • neden yıllardır bir türlü kalkınıp zenginleşemiyoruz.. neden tarım, turizm, ulaşım, finans, enerji, enformasyon, lojistik gibi neredeyse tüm kilit sektörlerde devlet ; fahiş ve vatandaşın aleyhine; diğer taraftan küresel çok uluslu şirketler ve yerli taşeronlarının lehine hatalar yapıyor?

cevabı;

(bkz: neoliberalizm)

uzun vadeli ana trend gösteriyor ki; gelecek bugünü aratacak..
  • allahtan üniversite hayatında bebek maması lazım olmuyor. yoksa ne yapardık öğrenci halimizle
  • yatay kriz demişlerdi de bilememiştik, şimdi anlıyoruz ki daha bir süre daha yatıracak.
    ekonomi yapmak, bazı ihtiyaçları ertelemek gibi çözümleri üretmeye devam etmekten başka çare yok gibi görünüyor.
    bir çare de geliri arttırmak olabilir ama şimdilik zor, en azından büyük bir çoğunluk için zor.
  • en temel tüketim malzemeleri artık ateş pahası. fast food zincirlerinde bir öğün yemeğe 20 lira verirken bile acıyorum. çok geliyor. 1 paket sigara 16 lira. en basit tişört 30 lira, polarlar kazaklar 80'den başlıyor. bira 12 lira, çekirdek 5, kahve 15, çay 5... dışarı gir çık 100 lira piç oluyor anında.

bim'de sıra beklerken görüyorum. gayet gariban insanlar 150 liralık alışveriş yapıyorlar. aldıkları bir avuç malzeme...
  • işim gereği esnafla çok konuşuyorum ve konuştuğum çoğu kişi dolu dolu küfür ediyor. işler durma noktasına geldiğini söylüyor. evet arkadaşlar durum bu batıyoruz. batarken en büyük yükü asgari ücretli ve emekçi insanlar taşıyor. zenginden alınan vergiyle asgari ücretliden alınan vergi aynı. ülkede gelir dağılımı eşitsiz. orta direk yok. buna rağmen birileri meydanlara çıkıp ekonomi coşacak , enflasyon tek haneye indi yalanlari savurup koltuğunu sağlama almaya çalışıyor. umarım sonumuz venezuela olmaz.
  • titre kendine gel! biz biraz boğazımızdan kısmazsak cumhurbaşkanımız nasıl sarayda kalacak. hep kendinizi düşünmeyin.
hesabın var mı? giriş yap