• (bkz: türkiye nüfus ve sağlık araştırması) (bkz: tnsa) ya göre ortaya çıkan sonuç.

türkiye toplam doğurganlık hızı 2.3 iken suriyelilerin doğurganlık hızı 5.3 olarak açıklanmış.

link

link 2

edit: anlamı şu. her bir suriyeli kadın başına 5.3 çocuk düşüyor. türkiye'de kadın başına çocuk sayısı 2.1'den (2014) 2.3'e (2018) çıkmış.

edit: ya siz nasıl acımasız insanlarsınız. nefret söylemini bir kenara bırakın artık.
  • bir çeşit (bkz: istila) yöntemidir. ayrıca, suriyeli kardeşlerimizin tam bir (bkz: savaşma seviş) insanı olduklarına işarettir.
    bak, al bunların on çiftini götür (bkz: çin)'e yerleştir, üç nesil sonra, sayısal çoğunlukla, tek mermi atmadan ülkeyi teslim almazlarsa ne olayım! ha orada da bir savaş çıkarsa arkalarına bakmadan kaçarlar o da ayrı bir hikaye amk!
  • 20 yıla kalmaz azınlık olarak yaşarız kendi yurdumuzda
  • boş beleş pislikler vakit geçirmek için sevişerek yabani hayvanlar gibi ürüyorlar. başka yapacak işleri yok ne yapsın çomarlar.
  • öyle bir yorum yazmış ki üstteki yazar okurken utandım. suriyelilerden daha mı az zararlı boyle insanlar diye düşünmeden edemiyor insan.
  • abi anlamıyorum ben bu mantığı nasıl bir bencillik ve sadece kendini düşünme hırsı. savaştan kaçmışsın yokluk içindesin tamam çocuğun var savaştan önce yaptığın ama bi bakıyorsun biri sırtında biri elinde küçük küçük çocuklar bunun mantıklı bir açıklaması varmı çok merak ediyorum .
  • biz vergi adı altında toplanan haraçlarla bu arkadaşların yükünü çekerken, kendilerinin çatır çutur sikiştiğini öğrendiğimiz istatistiktir. bunlar birbirlerinin içine hunharca boşalsınlar diye mi katlanıyoruz biz bu aşağılık politikaya? sanırım öyle....
  • iyimser bir rakam, daha fazla olduğunu düşünmekteyim
  • zengin parasıyla, fakir karısıyla oynarmış lafının ne kadar doğru olduğunu gösteren bir durum.
hesabın var mı? giriş yap