35 entry daha
  • cep telefonumu kendim tamir ettikten sonra, arabamı da tamir etmeye zorlayan durum. cep telefonu %40 şarj durumuna geldiğinden kendi kendine kapanıyordu. tamire göndereyim dedim, 250 tl para istediler. sonra tamircilerin orijinal parçaları söküp yerine ikinci el veya yan sanayi ürünleri taktıklarını internette araştırırken yorumlardan öğrendim. dolayısıyla "güvenemedim" bende 80 tl'ye pil satın alıp youtube videolarından bakarak zar zor telefonumu tamir ettim.

arabanın motor yağını kontrol edeyim derken yağ çubuğunu kırdım, çubuğun diğer yarısı aşağıda kaldı. ustama giderek durumu anlattım. "karter sökülecek, yağ da değişir tabii, 600 tl tutar" dedi. ben de "bir dahaki bakıma kadar sıkıntı çıkarmayacaksa sonra getireyim" dedim ve yaptırmadım. sonra bir arkadaş vasıtasıyla sanayide başka bir ustaya gösterdim arabayı, adam aldı eline anahtarı yağ borusunun vidasını söküp plastik çubuğu tereyağından kıl çıkarır gibi çıkarıp koydu kenara. içimden öbür ustaya bir ton küfür ediyordum bir yandan, adama borcum ne diye sordum "canın sağolsun, bir şey istemez" dedi.

ama ne olursa olsun, o adama da güvenemiyorum, çünkü ısrarla ağır bakımlar için arabayı kendisine bırakmamı istedi. gözümün önünde yap dedim, olmaz böyle işine gelirse dedi. bende işime gelmiyor dedim ve çıktım.

vel hasılı dostlar, eliniz iş tutsun. internette her şey var. cebinizi seviyorsanız bilgilenin, okuyun, araştırın.
47 entry daha
hesabın var mı? giriş yap