• ön edit: neden küsuratlı sayı verdiğim herkesin malumu.

şu videoda görebileceğiniz, bedava baklava için veya bedava dandik plastik top için birbirini ezen türk halkından fersah fersah önde olan çocuk.

29 saniyede canayakın (!) ülke evlatları ile medeni dünya evlatları arasındaki farkı özetleyen bir vakadır ayrıca.

abartıyor muyum, size göre evet bana göre kesinlikle hayır.
  • yüzümde bir gülümsemeye sebep olan çocuk. ikiniz de hep böyle olun ömrünüz boyunca, olur mu?
  • karşılığını fazlasıyla almış olan 12 yaşındaki koca yürekli çocuktur *
  • ulan görende atomu yeniden parçaladı sanacak,bu kadar kalas bir başlık görmedim,çocukken arkadaşınızla hiç mi birşey paylaşmadınız siz böyle oldunuz?ben cips alırdım evdekiler yemedi diye içime kurt düşerdi giderdim evdekilerle paylaşırdım böyle saçma salak bir tespit görmedim.
  • çocuk heryerde çocuktur. sıraya girmeyip baklava standında elleriyle dalan, onursuz gurursuz yetişkinlerinlerin dünyaya getirdiği çocuklardan ne bekleyebiliriz ki?
  • kızdan hoşlanan çocuk. ona ufak bir sürpriz yapmıştır.
    çocukken hiç mi aşık olmadınız arkadaş.
    bu çocuk üzerinden bile ortadoğuya ve türkiyeye bok atacaksınız.
  • türkiye'de benzerleri bolca bulunan çocuktur. ottan boktan medeniyet hikayesi çıkarmasanız olmaz. oralarda bu hareket olağansa neden çocukla röportaj yapıyorlar, neden youtube'da bu video yayınlanıyor diye hiç düşündünüz mü?
  • 57 degil 157 sene onde olan cocuk da denilebilinir.
  • aşkın en saf hali. ağzım kulaklarımda izledim.
    ne kadar doğal, düşünmeden ve aşkla veriyor kıza topu, sırf mutlu olsun diye.
    oğlanın annesinin,oğluma bak aşık olmuş bakışı; kızın annesinin şok oluşu.

muhteşem bir an.
  • allah'ın ortadoğusundan bu hareketi bekliyosanız sizin ayıbınız biz buyuz iyi bak (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=fgxvtmr5l58) bide amerika filan kıyaslıyanın ayıbı al bilimsel olarakta konuşuyum buda bilimsel veri versiyonu (bkz: https://tr.wikipedia.org/…ki/İnsani_gelişme_endeksi) şimdi vikipedia linkledim ama umarım tutuklanmam yasaları çiğnediğim için herşeyi özetliyo olması lazım bu entrynin
hesabın var mı? giriş yap