• "her geçen gün daha da yaşanılmaz bir yer oluyor" dan "artık nefes alamıyorum" seviyesine gelmesi durumudur. tebrikler, başardı birileri sonunda.

ulan yaşım ilerledi polyanna dönemlerini geride bıraktık da ondan mı böyle tahammülsüz oldum diye soruyorum kendime. acaba diyorum çocukken farkedemediklerimi yeni yeni mi algılıyorum? yok anasını satayım alakası yok. sonunda geri dönmesi zor o çizgi geçildi sanırım toplumca. kınalar yakılsın.
  • toplumun yüzde 60' ı ile ters düştüğünü farkettiğin ana denk gelir. "kim için eğitim alıyorum, kim için faydalı olacağım ki?" dedirtir. 70 yıl ulan hayatım topu topu. tartışmaktayı bırak dinlemekten bile yorulduğum andaval ordusu ile beraber mi yaşamak zorundayım ben "bir başkadır benim memleketim" gazıyla? mutsuz olmak için fazla kısa hayat. birileri yüzünden her sokağa çıktığımda mutsuz oluyorum artık. birilerine küfretmeden 100 metre yürüyemiyorum.
  • inanın katılmamak elde değil. daha bu yaşta hayattan soğudum lan. daha yarın ne olacağı belli değil bi de tutmuş yok kpss yok atamalar falan. neyse bunu geçtim insanlık kalmamış abilerim ablalarım. herkes birbirine nefret kusuyo ulan nolur işte hepimiz insanız yok kürt yok türk yok terörist yok alevi yok sünni yok içkiliydi bilmem ne. ne zaman dışarı çıksam istifra edesim geliyo kendimden utanıyorum valla. birazcık beynimizi kullanabilsek keşke o zaman belki insan olduğumuzun da farkına varırız ya da ne biliyim aslında ne kadar güçlü olduğumuzun farkına da varabiliriz. bunu o zaman düşünürüz. hadi yeter bu kadar
  • terkedip de döndüğünde bulunacak hali iran'dan farksız olacağı için ülkenin rejiminin değişmesinden önceki yıllarını bari yaşamak için katlanılması gereken bir durum. başkanlık sisteminin ne anlama geldiğine ayıkmayan türk halkı türkiye'yi yaşanılmaz bir hale getirdi, herkes hakettiği şekilde yaşamaz mı ki zaten...
  • yurtdışına gitmek istediğinizde bile önünüzü kapayan zihniyet tarafından "buyrun terkedin ülkeyi" şeklinde cevap yetiştirilen durumdur.

bilen bilir usmle diye bir sınav vardır, amerikada tıpta uzmanlık yapmanızı sağlayan. son on yıldır, toplumun bir kesimi tarafından son derece popüler hale gelmiştir nedense. abileriniz tarafında sınava hazırlanırsınız. amerika'da muhtelif üniversitelerde stajlarınız ayarlanır, uçak biletleriniz karşılanır, sınav için gittiğinizde kalacak yeriniz hazırlanır, hatta sınavı kazandığınızda çalışacağınız hastane bile size gösterilir. nedense ülkeyi yaşanamaz hale getirenler, burada da tıkar önünüzü. ulan ülkeyi istediğin kıvama getirdin zaten, başbakana kalsa sağlık sistemimiz de süper. otur burada çalış o zaman? yok ama amerika' dan da eksik kalma tabi, kalma ki gitmek için bir sebebi olanların da önünü tıka. sonra birileri gelsin, "terkedin olum o zaman" diye aklınca ayar versin.
  • artık çok daha fazla insanın,üzerinde düşünmek için çok daha fazla sebep bulduğu karmaşık bir ruh hali. sadece emniyet şeridinden giden,umursamaz küstah tipler bile yetebilir bunu düşünmek için. başlarım sizin şarap çanağınıza deyip ters yönden üstlerine araba sürmek geliyor yoksa içimden ve bu işin sonu fena olacak bu durumda. bu daha ne ki,diğerleri hakkında daha ne fantazilerim var...
  • kendini azınlık hissettiğinde başlar ki o eşiği son bir iki gün içinde epey kişi aşmıştır.
    (bkz: kürtaj)
hesabın var mı? giriş yap