• justin bieber şarkıları müzik açısından neyse, twilight ve benzerleri de edebiyat açısından odur.
  • -ulan her kızın dilinde robert pattison! kim lan bu robert pattinson ! neyin nesi ?
    +hani vampir var ya bi tane 80 yaşında güneşe çıkınca parlıyo,adı edward.
    -neyy? ne lan bu! bunu mu beğenmişler?
    +bu edward 18 yaşında bir kıza aşık oluyor kız 'em beni, yala beni' diyor kıyamam diyor
    -hmm olay ilginçleşmeye başladı, devam et
    +sonra kurt adam çıkıyor ortaya o da kıza yol yapıyor kız verdi verecekken edward geri geliyor
    -o mu yiyor kızı?
    +yok abi kızı kimse yemiyor
    ** valla taliplisi yoksa ben yerim

böyle de bi film eleştirmenliğim var.
  • aynı zamanda bir aurum nostrum şarkısı.
  • http://bitchmagazine.org/article/bite-me-or-dont

adresinden okunabilecek güzel bir eleştirisi mevcuttur. biraz feminist bir açıdan kitaptaki sexual abstinence konusuna değinilmiş. benim gibi kitapların birini okumayan insanlar için bile ilgi çekici hoş.
  • show tvde sonuna denk gelip defalarca izlememe ve okumama rağmen hala edward diye ahh çektiren bir güzel kız rüyası.
  • son sahnesi ile bana şunları dedirten filmdir.
    "evlerinde sevgililer televizyonun karşısında oturuyorlar birbirlerine öpücük alıp veriyorlar ve ben aklımdan geçiriyorum benim de bir sevgilim olsa ben de öpücük versem"
    ne tatlı bir sahneydi,güzel film.
  • filmleri berbat olan film serisi. yapmacık iğrenç oyunculuklar. ve en önemlisi kitapta o yüceltilen aşkın filmde asla hissettirilememesi. zaten ilk 2 filmin senaryosu da kitapla birebir değil. kitapların edebi yönünün kötü olduğu su götürmez bi gerçek. ama o aşk bir çok bayanın duygusal yönüne hitap eden fedakarlıkla dolu bir aşk. ve bu kadar hoşa gidilmesine şaşılmamalı. filmine aldanmayıp biraz kitaplarına bakmakta fayda var.
  • buffy ve angel gibi şaheserler varken bir bölümünü izlemeye bile değmeyecek vasat seri.
  • buffy ve angel ayarında sikko seri.
  • vampir edebiyatını anne rice'ın parlamayan ve ergenlikten çıkalı bi kaç yüz sene olmuş new orleans vampirlerini okuyarak öğrenen birisi için mide bulantısı ve tiksinti kaynağı seridir. vampir dediğin güneş görünce yanar, ergen triplerine girmez çünkü yüzlerce yıldır bu dünyada yaşar ve artık herşeyi görmüştür ve ruhu yaşlıdır. o ne öyle yaa sim mi döküldü üstüne.
hesabın var mı? giriş yap