• "yüzyıl savaşları kaç yıl sürmüştür?", "ekim devrimi hangi ayda yapılmıştır?" şeklindeki tuhaf sorulara benzeyen, küçükken kafamı bir hayli karıştırmış durum.
    ben küçükken bu 4 lavuğun neden "3 silahşörler" diye anıldığını bir türlü anlayamazdım. üstelik yıllar sonra, en karizmatik eleman olan dartanyan'ın gruba dahil olmadığını öğrendiğimde de büyük hayalkırıklığı yaşadığımı söyleyeyim. "atos, portos ve uşaklıgil"den oluşan üçlünün isimlerini bir türlü sayamazken dartanyan'ın adı daha ilk dakikada zihnime kazınmıştı oysa.
    üç silahşörler, dartanyan adlı presentabıl kardeşi neden gruba katmayıp "dört silahşörler"e terfi etmemiştir, bugün bile kafamı kurcalar bu sorun. o vakitler sermaye artırımı diye birşey bilinmiyor muydu yoksa kurumsal kimliklerinden vazgeçmek mi istemediler. her neyse işte, kendileri kaybettiler...

-abi siz üç silahşörler değil misiniz?
    - evet..
    - peki niye 4 kişisiniz?
    - arkadaş maliyeden. defterlerimizi inceliyor şu an...
  • - abi siz üç silahşörler değil misiniz?
    - evet...
    - peki niye 4 kişisiniz?
    - tuttuğumuzu sikiyoruz biz. onu tuttuk mesela, sikicez birazdan. kaç yoksa seni de tutarız...
    - derhal abi...
    - evet...
    - peki niye 4 kişisiniz?
    - eh eh, o fenerliyi adamdan mı sayıyorsun sen...
    (not: fener yerine galatasaray yazıldığında entrynin daha çok kötülendiğini biliyor muydunuz... tüh bak yine yazdım)
    - evet..
    - peki niye 4 kişisiniz?..
    - hani lan nerde? lan hoop, arkaya asılmasana lan. la aramis kov la şunu. ula hakkı, yetiş...
    - hayır canım biz chp seçmeniyiz. hadi şimdi kalabalık etme. bak genel başkanı sıkıntı bastı.
  • (bkz: stepne)
  • - selam 3 silahsorler, size katilmaya geldim.
    - cv ni su standa bırak, motivasyon mektubuna bi bakalim, mulakatlar haftaya.
    - maas iyi mi abi?
    - paraya degil kariyere onem veririz biz.
    - evet...
    - peki niye 4 kişisiniz?
    - ha o mu, o silahşör falan değil ya arada okey king falan çevirirken lazım oluyor...
    - evet...
    - peki niye 4 kişisiniz?
    - federasyonun yabancı silahşör kontenjanına takıldı o arkadaş. malum 3 artı 1 kuralı falan biliyosun...
    - evet...
    - peki niye 4 kişisiniz?
    - bugün 1 nisan küçüğüm. istersen sen de silahşör olabilirsin...
    - komik mi şimdi bu?
    - hem de çok...
hesabın var mı? giriş yap