• yardım alması değil de bunu bir fırsat olarak görmesi ilginç geldi. zaten ihtiyacı falan olmadığı belli başvuru denemesi yaptım diyor herif. ilerde de ürün performans incelemesi yapacakmış.. ulan ne soytarılar var.
  • düpedüz hırsızdır. garibanın rızkına çökmüş şeref yoksunu bir hırsız.
  • yavşak bir de performans incelemesi yapacakmis. aklinca donanimhaber ölücüsü olmayı bir rütbe sanıyor.
  • edit: erzak kolisi yardımı alabilmek için pek çok belge istiyormuş ahbap, öyle bir bilgi geldi. yani aşağıdaki olay şakasına yapılmış da olabilir ama böyle bir zamanda böyle bir şaka hoş değil, bilemiyorum neyin doğru olduğunu artık.

çalan diyorum, çünkü bu düpedüz dolandırıcılıktır, hak yemektir, hırsızlıktır. bir forum üyesi, ahbap platformunun ücretsiz şekilde dağıttığı sadece ihtiyaç sahiplerinin ve zor durumda olanların alması gereken erzak kolisine ihtiyacı olmadığı hâlde başvurmuş ve erzak eline ulaşmış, utanmadan bir de bu fırsat kaçmazdı birazdan içini açıp inceleyeceğim ürünleri diyor. daha fazla yazarsam kendimi tutamayacağım, ne insanlar var deyip susuyorum.

(donanımhaber'den konu kaldırılmış) ekran görüntüsü
  • düpedüz çalmıştır. bizim avrupa ile farkımız, onlardan fersah fersah geride oluşumuz yasalar değil esasen. yazılı olmayan kurallara olan riayetsizliğimiz. anasayal olarak bu bir hırsızlık değil ama yazılı olmayan kurallara göre hırsızlıktır.
  • neymiş bedava bir şey nasıl çalınırmış. ulan adı üstünde erzak yardımı. yardım kime yapılır ihtiyaç sahibine değil mi? sen gidip ihtiyacın olmadığı halde bunu alırsan ihtiyacı olan bir insanın o ihtiyacı gidermemesine sebep olursun bunun adı hırsızlıktır. bir ailenin bir haftalık bir aylık ihtiyacını umudunu çalmaktır
  • baba sorgusuz sualsiz her başvuru yapana yollarsanız olacağı o. burası haysiyetsizlerin, kansızların cirit attığı yer. izlanda değil. karşılıklı güvene dayalı iş yapamazsın burada.

vardır eminim ön koşullarınız, araştırmalarınız ama daha sıkı olması lazım. bu omurgasızlar ana babalarını bile satabilecek tıynette insanlardır.
  • fakir utanır almaya çekinir, bu şerefsiz kan emiciler utanmdan alıp değerlendirme yapıyor. verenin elinde değil bağzı şeyler, kim bilir nasıl acındırdı.
  • şerefsizliktir. inceleme yapacakmış bir de. boğazında kalır inşallah.
  • yardım paketinden ne sikim performans beklediğini anlamadığım kişidir.

ne çıkacak amk içinden, pirinç, bulgur, nohut, yağ, şeker, vs... bilgisayar mı lan bu?
hesabın var mı? giriş yap