• ürdün krali ii. abdullah'in da aralarinda oldugu adamlar.
  • birkac bin cihatci yuzunden cikmayacak olan savastir. kuzey kore yuzunden de cikmaz. kuzey kore bir delilik yaparsa cin destegini ceker ya da darbe yapar.

en buyuk olasilik cin ve abd'nin kendi iclerinde bir konuda ciddi olarak papaz olmasidir bu saatten sonra boyle bir savasin cikmasi icin.

rusya'ya ise ihtimal vermiyorum. rusya nato ulkelerine saldiracak kadar manyak degil, nato da rusya'nin gurcistan, ukrayna gibi ulkelerde at kosturmasina karismiyor.
  • (bkz: nostradamus)
  • "3. dünya savaşını bilmem ama 4. dünya savaşı çelik çömlekle, değnekle taşla sopayla vs. olacak" adamlarının yanında oldukça sempatiktirler.
  • savas su veya bu nedenle kesin cikar diye bir varsayi yapmak mumkun olmasa da, simdi bu "ucuncu dunya savasi cikmasi pek olasi degil" diyen adamlarin aynilari 1. ve 2. dunya savaslarindan once de vardilar. hatta ilk dunya savasindan sonra en az bir yuzyil daha savas olmaz diye dusunuluyordu, ne var ki 23 yil gecmeden dunya tekrar birbirine dusmustu.

gunumuzde nukleer bombalar yuzunden savas kavrami her ne kadar daha cok ekonomik boyuta tasinmis olsa da, kitle imha silahlarina sahip emperyalist bir ulkenin ekonomik gucunu kaybetme tehlikesi ile karsi karsiya kalmasi halinde ne yapacagini kimse tahmin edemez. ayni su an rusya'nin icinde oldugu durum gibi.

belki siz gormediniz/duymadiniz, turk basini haber yapmadi ama kirim'in ilhakindan sonra baskilar arttiginda putin iki defa tum dunyaya rest cekti "eger rusya kendisine karsi bir tehlike hissederse, yuksek teknoloji urunu silahlarini kullanmaktan cekinmeyecektir, bununla beraber bizim dis politikamiz baris uzerine kuruludur" tabii olarak bundan rusya savas cikartacak diye bir yorum cikartmak dogru degildir.
  • 23 haziran 2016 ingiltere brexit oylaması ab'den çıkmayı göstermeye başlayınca tekrar ortaya çıkmışlardır. hani her yerde bu yorumu beklerdim de şununla ilgili beklemezdim.
  • doğru söyleyen adamlardır ama zamanını yanlış söylüyor olabilirler. amerika, küresel hegemonya çabalarında duvara toslamış durumda. bir yerde yaşayacağı büyük yenilgi, amerikanın adım adım çöküşüne sebebiyet verecektir. bu yüzden, işler kendisi açısından iyice çıkmaza girdiğinde, yeniden avantaj elde edebilmek için bir yerlerden startı verecektir. böylelikle, çıkaracağı üçüncü dünya savaşı ile, kendisi karşısında nispeten güçlü olan, rusya, çin ve varsa başka ülkeleri, askeri ve ekonomik olarak zayıflamasına neden olacak ve yeniden baş aktör olarak yola devam edecek.

muhtemelen bu senaryo çerçevesince olacak. veya benim olmuyorsa kimsenin olmasın psikllojisiyle de başlatabilir. çünkü her el attığı yerde kaybediyor.

şöyle anlatayım; yıllar önce oto teyp sektöründe çalışıyordum ve amcanın birinin arabasına bağladığım teybi, adamın isteği doğrultusunda, arka tarafından bağlantı demiriyle bağlamıştım. adam, benim gibi kıl biri ve langır lungur oynamasın istiyordu. biraz zorlanarak, biraz değil baya zorlanarak takmıştım. gel zaman git zaman adamın arabaya hırsız giriyor ve teybi sökemiyor. tabi sökemezsin ibnenin oğlu, ben zor taktıydım onu. neyse, sökemeyince de " madem benim olmuyor sahibine de yar etmem lan" mantığıyla ve öfkeyle, teybin ön panelini kırıyor, tornavidayla hoparlörleri parçalıyor. adam da yazık arabayı getirdi ve dedi ki; " arabaya hırsız girmiş, senin taktığın teybi sökemeyince tesisatın amına koymuş"

buradan çıkarılacak sonuç; şerefsiz insanlar, amaçlarına ulaşamayınca veya kaybedeceklerini anladığında öfkeyle etrafa saldırırlar.

amerikayı yöneten küresel para babaları şerefsiz oluğuna göre..

o üçüncü dünya savaşı kesin çıkacak. görünüşte kim çıkarırsa çıkarsın, arka planda o şerefsizler olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap