• cnnturk 6.vites programinin yapimcisi, dogan grubunun oto gurusu...ama velakin yaptigi is konusunda kafasi cok karisik olan bir zat-i muhteremdir.

6.vites tanitim filminden...
    -meslegimi soranlara, ben soforum diyorum
    -ben ufuk sandik 16 yillik otomobil gazetecisiyim
  • car of the year secimindeki tek türk jüri üyesi

(bkz: car of the year)
  • tipten meslek analizi yapabilmekteymiş kendisi. bugünkü yazısından alıntı:

tem otoyolu yine tıkalıydı. trafik, emniyet şeridi haricinde adım adım ilerliyordu. emniyet şeridini kullanan otoların sürücülerine bakarak kim olduklarını çıkarmaya çalıştım. genç, yaşlı, zengin, fakir, doktor, mühendis, memur, bankacı, yönetici, bakkal, müteahhit, avukat, işsiz, eğitimli, eğitimsiz herkes emniyet şeridini kullanıyordu.
  • sabah gazetesinin otomotiv editorudur.
  • car of the year 2020'de bütün puanları toplayan 208 gibi bir arabaya 1 puan vererek arabadan ne kadar anladığını belli etmiştir.
  • 2019 cenevre otomobil fuarında tanıtımı yapılan ikinci nesliyle,2020 yılı car of the year ödülünü kazanan peugeot 208'e, car of the year 2020 jürisindeki 60 kişinin içinden 1 puan veren 2 kişiden birisidir. (bkz: eşek hoşaftan ne anlar)
    şahsı için bu kadar uzun tanım cümlesi kurulması son derece gereksiz olmakla birlikte,durumun vehametini anlatabilmek açısından faydalı olduğunu düşünüyorum.
  • bu akşamki autoclub yayınında yani hani diye diye yayının içine etmiş kişi. yahu bildiğin konuşamıyor, cümle kuramıyor adam. car of the year'a 10 oy birden verse n'olur?

bu arabacılar neden bu kadar cahil?
  • megane e-tech(i tegk) ve scenic e-tech modellerini “megan etek” ve “senik etek” diye okumasaymış iyiymiş. kulağım kanadı videoyu izleyeyemedim amına koyum ..
hesabın var mı? giriş yap