• utanmadan "bizim yaptığımız konsept hiçbir yerde yok." açıklaması yapılan uygulama.

bir düşün niye yok acaba...
  • seyahat özgürlüğü anayasada tanımlı olup...

sahi, unutmuşum, anayasanın da anasını bırakmadılar.
  • aradım başlığı, lakin bulamadım. ancak hayırlı uğurlu olsun, yepisyeni uygulamamız kapıda ve yakında uygulanacak. başlığın uzun hali aslında "ülkemizdeki tatil bölgelerinin bazı yerlerine pasaportla girilmesi" ancak sığmadı, zaten yakında bu uygulamanın devamı da gelir, sadece ayrılmış bölgelere değil; çeşme, didim, foça, antalya, bodrum vs. tatil yerlerinin sınırlarından bile giremeyiz. vize uygulaması bile getirebilirler.

efendim misak-ı milli sınırları içinde yer alan bazı bölgelere sırf tatil şehirlerinde yer aldıklarından pasaportla girmemiz gerekecek. yabancı turistin pasaportsuz gireceği, sıfır vergi uygulamasının yer alacağı bu özel bölgelere kendi ülkemiz sınırlarında olmasına rağmen biz pasaportla girebileceğiz ancak.

ülkenin doğusu da batısı da yabancıya peşkeş çekiliyor, gerçekten müthiş bir haber bu. atatürk ve savaş arkadaşları mezarlarında ters dönüyordur herhalde.

bu da kaynak: http://www.haberturk.com/…m-bolgeleri-olusturulacak
  • yaparlar orospu çocukları şaşırmıyoruz. ülkeyi parsel parsel satıp ondan sonra kürtler ülke bölüyor derler.
  • turizm yuzunden belli miktarda raki balik yuzme vb kulture goz yummak zorunda olan akp, sahilleri bir tek turistlere acip turklere kapatacak biz erzurum yozgat standardinda yasarken turistler istediklerini yapip bir yandan da akp nin kendi ve yandas mutahitleri otel sahipleri filan bok gibi para kazanacak. komikmis. bir de millet hala yok efendim dis mihraklar, emperyazlizm, kapitulasyon filan sayikliyor. ulan allah'in kasimpasali kirosu turkiyeyi ve turk vatandasinin haklarini elin araplarina satti be! gorulmemis sey. ingilizler, vahdeddin filan bunun yaninda hic birsey degildi. bu millet boyle bir seyi tarihinde ilk defa yasiyor; 1000 yildan beri anadolu'dayiz anasini satiim. kendi milletini topraklarini denizi satmak nedir? denizi satiyor be herif.
  • bir de "yapılaşma az olacak." demiş. biliyor yani her yeri sikko binalarla doldrunca güzel bir şey olmadığını.
  • uygulamayı eleştirenler at gözlüklü olmakla suçlanmış, yabancı turist zaten pasaportla giriyormuş ülkeye.

denizden gelen ne olacak, özel jetiyle gelen ne olacak, denizin havanın ortasında durdurup pasaport vize mi soracaklar?

bir bölgede satılan mallar, verilen hizmetler vergisiz diye o topraklara girebilmek için türk halkına pasaport uygulaması getirilmesi misak-ı milli anlayışının neresinde var? kurtuluş savaşı'nı atalarımız zenginler vergi vermesin, yabancı istediği gibi girip çıkabilsin, biz anca pasaportla girebilelim diye mi kazandı?

bu kadar gerizekalı olunmaz arkadaş, bu kadarı yapılmaz.
  • böyle şeyler duyduğumda kaddafi'nin götüne giren demir çubuk aklıma geliyor. insancıl sayılabilecek biri olmama rağmen, o demir çubuğu sokmaya çalışan adamların haklı olabileceği hissi sarıyor tüm vücudumu.
  • saçmalamayın lan "oraya gitmek için ulaşım bedelini kredi kartıyla dokuza bölüp ancak karşılayabilecek" gibi ebleh bir cümleyi kurdurtan nedir arkadaşım size? ben şahsen bu bölgede yaşarken, elin ingilizi gelip kendi memleketimde bana yabancı muamelesi yapıyorsa eğer o işi sikerler söyleyeyim. ki bunu henüz faaliyete geçmemiş bu boktan uygulama yokken yapıyorlar. bir de diğer türlüsünü düşünün. geçiniz efendim boş işler bunlar.
  • bir nabız yoklaması ve kamuoyu oluşturma söylemi bence.

sonra da diyecekler ki, çeşme'ye oluyor da, niye diyarbakır'a olmasın?
hesabın var mı? giriş yap