şükela:  tümü | bugün soru sor
  • mustafa geldiğinde sekizinci forvetti, real'e gitti.

negredo geldiğinde çöptü, 35 gol attı.

love geldiğinde yaşlıydı, 5 yaş gençleşerek gitti.

bu üç futbolcudan hiçbiri tinerci değildi.

sike sike izleyeceksiniz. geleceğinizi siktirtmeyin.

tanım: atanamamış mehmet batdal'dır kendileri.. veya ömer şişmanoğlu da olabilir bilemedim..
  • ankaragücü sempatimden dolayı geçen sene 20 kadar maçını izlediğim futbolcu. belki "beşiktaş'ın oyuncusu değil" diyebilirsiniz ama bu çocuk alıp gidebilen bir çocuk. 29 maç oynayıp 14 gol atmış,bir önceki sezondaki performansı da kötü değildi.

beşiktaşlı arkadaşlara desem ki "bir futbolcu var,25 yaşında,1.90 civarı boyu var. geçen sene bir alt ligde 14 gol atmış,yani maç başına neredeyse 0.50 gibi bir gol ortalaması var. üstelik üniversite okuyor"...
    muhtemelen cazip ve sempatik gelirdi...
    "bonservisi de 250 bin euroymuş" desem "ne kaybederiz ki,alalım" derdiniz... "üstelik bu çocuk beşiktaşlıymış" desem çok sevinirdiniz... ama bu çocuğun adı umut nayir olunca beğenmiyorsunuz.hakikaten ilginçsiniz.
    süper lig'de hiç oynamadı değil bu çocuk,osmanlispor denen kulüpte 9 maçı ve 1 golü var kariyerinde. 25 yaşına kadar nispeten az bir süper lig tecrübesinin olması onu "bu zamana kadar olsaydı olurdu" kategorisindeki futbolculardan yapmaz. şimdi siz umut'a sallayınca aklıma jamie vardy geldi,istatistiklerine baktım. vardy umut'un yaşındayken premier lig'in bir alt seviyes olan championship'te 26 maç oynayıp 4 gol atmış. vardy 87 doğumlu, yani 2012-2013 sezonundaki performansından bahsediyorum.vardy 14-15 sezonunda yani 27 yaşındayken oynamış ilk epl maçını. ve ilk sezonunda 34 maçta 5 golü var. 15-16 sezonunda ise 24 gol atarak kariyerinin patlamasını yapıyor.hikayenin gerisini biliyorsunuz zaten... şimdi "vardy ile umut'u kıyasladın,aferin" diyenleriniz olabilir belki ama,umut da boş bir futbolcu değil. beşiktaşlı olduğunu bilmeseydim fenerde görmeyi çok isterdim... bugün bu çocuğa sallayanlar, feda sezonunda gelen atiba'ya da sallıyorlardı...çok entry sildirdi atiba sonra. başlığının ilk entry'lerinde futbol uleması(!) sözlükçülerin entry'lerini görebilirsiniz hâlâ...
    beşiktaşlı olsam çok sevinirdim. umut'u da ankaragücü'nde tanıdım,sevdim. onun adına sevinçliyim.formasının ve kulübünün kıymetini bileceğinden şüphem yok. inşallah iyi çalışır,formayı kapar ve başarılı olur...
  • tanımayan ibnelere tanıtayım kendisini.

1- çalışkandır. ankaragücü'nde de göztepe'de de antremanlardan sonra ek antreman yapardı.
    2- maç içi konsantrasyonu zayıftır. arada tribünde la umut'u al hocaa diye bağırırken bulursunuz kendinizi.
    3- şımarık değildir. istanbul delisi olmaz efendi çocuktur beşiktaşa geldim diyip yiğit götoğlan ibneliği yapmaz.
    4- yeteneği bellidir. ama çalışkanlığıyla bunu kapatır. ya beşiktaş'ı şenol güneş etkisiyle taşır ya da 6 aya geri ankaragücü'ne döner. bu ikisinin ortası olmaz diyeyim.

not: şimdiden tatava yapacak ibnelere söyleyim hem ankaragücü'nde izledim hem okul takımında beraber oynadım.
  • yeni pektemek hayırlı olsun. beşiktaş’ın 4 yıllık sözleşme imzalayacağı futbolcu.
  • twitter adresini kapatan futbolcu.
    ortalık yeni yetme ergen şerefsiz dolu. bu oyuncu beşiktaşlı ve tuttuğu takıma transfer oluyor. twitter adresine şerefsizce şeyler yazıyorsunuz.

bu futbolcuları transfer eden yöneticiler sözleşme imzalayan yöneticiler git beğenmiyorsan yöneticiye küfür et yerse tabi.

daha adam yeni transfer oldu. takımda veli, aras, pektemek gibi hiçbir işe yaramayan oyuncular var.
    3 futbolcu nerden baksan 5 milyon euroyu geçik maaş alıyordur ama umut nayir'e verilen 250000 euro gözlerine batmış.

seneye negredo ve mustafa pektemek'in sözleşmesi bitiyor. love'ı da gönderdiğin zaman larin ve umut nayir kalıyor.

16/17 sezonunda ömer şişmanoğlu forvetlerimizden biriydi. oynadığı maç sayısı belki
    5'i geçmemiştir ama bir iki maç sonradan girip kilidi açmıştı yani 3 puan getirmişti.

böyle bir durum olmasa bile transferleri ve sözleşmeleri yönetim yapıyor.yönetimi eleştir, futbolcunun burdaki suçu ne ?

dava açsa hepsi çoluk çocuk çıkacak sonra yalvarıyorlar abi lütfen yapma diye.
  • kişisel gözlemimdir ki, zeki olup da kötü futbolcu olanını görmedim. eğer futbolcu ortalamanın üzerinde bir zekaya sahipse, yetenekleri sınırlı bile olsa bu eksikliğini zekasıyla kapatarak sivrilmeyi beceriyor.
    ankara hukuk'ta okuyan birinin de zekasından şüphe edemem.
  • gayet iyi transfer deniliyor. oğlum manyak mısınız bu takım geçen sene şampiyonlar liginde 2. tur yaptı umut nayir nedir?
  • bu adam beşiktaş'a geliyorsa yeni golcü transferini unutun. adamla bi de 4 senelik sözleşme yapılıyormuş. hani lan fikret orman ağustos'ta süper bir golcü alacaktı. yemin ediyorum içim karardı. yeni aras özbiliz'imiz hayırlı olsun. bu adamların maaşı ödensin diye fabri, tosic, quaresma satılıyor. işte ben buna yanıyorum.
  • şu çocuğu 1 kere izlememiş adamlar bu çocuğa sallıyor.

evet kardeşlerim, yılda 1,7 m. euro alıp bu çocuk kadar katkı veremeyecek olan pektemek beklesin kulübede.

özet: çok adamı utandıracak futbolcudur.

ayrıca umut nayir, pektemek gibi yüzsüz bir çocuk da değil. 4 senelik sözleşmesi süresince herhangi bir zamanda "git" dendiğinde gider.
  • geçen sene bütün maçlarını izleyen bir ankaragüçlü olarak çok çalışması gerektiğini düşünüyorum süper lig ve avrupa maçları için. 2-3 kere topla adam geçmiştir bütün sezon. hızlanması lazım biraz avukat arkadaşın. hava toplarında iyi ama, karşısında çok iyi defanslar yoktu şimdiye kadar. 2. yarı kiralık yollarlar.