• üniversitede okuyanlara bölümleriyle alakalı olarak herkes tarafından sorulan ve genelde bıktıran sorular. hayır bu soruların cevaplarını bu bölümlerde okuyanlar da bilecek niteliğe sahip degildir. şimdi bazı bölümleri örneklerle inceleyelim.

uluslararası ilişkiler--> ya yegenim biz ab'ye ne zaman girecegiz?
    hukuk--> simdi kuzen, diyelim ki ben cektim birisini vurdum. kac sene yatarım?
    iktisat/işletme--> sen bilirsin. bende birikmiş biraz para var n'apsam ben bunu?
    gıda mühendisliği--> sen şimdi istesen evde bira yapabilir misin?
    bilgisayar mühendisliği--> abicim benim bilgisayar arada bir takılıyor. nedendir?
  • gerçekten klişe olsalar da sorulduğu zaman insanın gururunu okşayan sorular.ya da ben üç yılda üniversiteye girebildiğim için bana öyle geliyor.en ünlüleri "sizin bölümde kız var mı?" dır.
  • daha çok dil bölümlerinden birinde okuyanlarin maruz kaldigi sorular.. bu bölümdeki kisilere sorulan en bariz soru ise "the ne demek?" tir. eger bu soruya sallama da olsa bir cevap verebiliyorsaniz çevrenizdeki orta yasli insanlarin begenisini kazanirsiniz, bunun tam tersi bir durum olursa o kisiler sizin bosuna üniversite okudugunuzu düsünebilirler..
  • tıp--> benim bu romatizmalarım azdı son gunlerde. gelip de bir bakar mısın?
    ecza--> doktor bana bu ilaçları verdi ama bi' işe yaramıyo. yok mu baska bildigin ilaçlar senin?
  • eğer karşılaştırmalı edebiyat öğrencisiyseniz;
    "siz şimdi türk edebiyatıyla ingiliz edebiyatını mı karşılaştırıyosunuz?"

cevaplamaktan yorgun düşer insan.
  • -hangi bölümdesin?
    -mimarlık...
    -iç mi dış mı?
    -!
    (bkz: dış mimar)
  • telekomunikasyon mühendisliği--> bizim telefon faturasını yatırabilcen mi sana zahmet. ya bi de bizim faturalar biraz çok geliyor sen işini bilirsin bi indirim filan...
    elektrik mühendisliği-->bizim bahçeye güzel bi lamba yapalım diyoruz. biz lambayı alsak, sen tesisatı çeksen...
    uçak mühendisliği-->ee kaç tane uçak uçurdun bugüne kadar??
  • psikoloji ---> "ilk hastan ben olabilir miyim?" -hiç sekmez- ya da "türkiye'de deli çok, süper para kazanacaksın, biliyorsun di mi?"
  • ee dersler nasi gidiyo?
  • eğer sistem mühendisliğinde okuyorsanız,sistem mühendisliğinin microsoft un verdiği sertifikamsı şeyden çok alakasız olduğunu,network yada bilgisayar mühendisliği ile hiç alakası olmadığını daha çok endüstri mühendisliği ile alakadar olduğunu cevaplamaktan bıktığınız sorulardır.
hesabın var mı? giriş yap