• adın ne oglum senin?/fatih hocam./benim en büyük oglanın adıda fatih..en aptal olanı.
  • himmetoglu gibi bir efsane hocamiz vardi management ve human resources derslerini veren. bir sinavda... oturdugu siranin uzerinden, tok ama sakin bir sesle...

- you are a cheater !
    - hocam valla cekmedim, ben..
    - you are a cheater and a liar... the worst combination...
  • himmetoglu gibi bir efsane hocamiz vardi management ve human resources derslerini veren. bir sinavda... sanirim a 101 numarali siniftaydik, atiyor da olabilirim. kahve almaya cikmisti aradan yirmi dakika falan gecmis olmasina karsin ortalikta gorunmemesi bir seylerin yanlis oldugunu isaret ediyordu ama neyi ? birden bir ses ile irkildik !

- dont cheat !

yan taraftaki uygulama salonunun kucucuk penceresinden bize bakan bir yuz ile karsilastik. sadece yuzu gorunecek kadar ufakti ve kesinlikle gozden kacan dikkat edilmeyen, yokmus varsayilan bir pencereydi. ayrica oradan bize bakabilmesi icin yerini degistiremeyecegi masanin uzerine cikip comelmesi gerekiyordu.

tonlama, kelimelerdeki kararli dizilis, planlama ile karizma konusunda zirve yapan bir harekettir. $ok sasirtmisti bizi.
  • - çocuklar tuvaletlerde sigara içiyomussunuz. bakin beni tuvaletlere kamera takma mecburiyetinde birakmayin

(oha artik, internetten canli yayinla bi de istersen)
  • üal-ülfet kaşıkçı: genel kızıyorum ben,hiçkimseye bi garezim yok...(5 saniye sonra)mustafa çık dışarı,defol.
  • en unutulmaz olanlarından biri kuşkusuz külyutmazınkidir:

- ben kül yutmam!!
  • yunus emre anadolu lisesinin efsanevi hocalarından olan flughafen da her sinirlendiği anda "hayvan herifleerrr!!" diye bağırıp öğrencilere dalmasıyla unutulmaz arasına girmiştir.
  • bornova anadolu lisesicoğrafyacılarından ayşen büyükbayram :
    siz sayıları üç ila yedi arasında değişsen fırsatçı sayısı(kopya çekmeye çalışan tayfaya)
    bir de hacer miydi bir coğrafyacı daha vardı kendisi de aynen şu cümleyi sarf etti:
    zannedersem senenin bu mevsimlerinde bile ağrı dağında kar bulmak vardır.......
  • siz benim sizin neyi bilip bilmediğiniz bilip bilmediğimi nerden biliyorsunuz? --aaal'den anonim bir matematik hocası
hesabın var mı? giriş yap