şükela:  tümü | bugün
 • bu yıl ilk kez 27-30 haziran tarihlerinde urla'da düzenlenecek olan karnavaldir. line up i gayet kaliteli görünüyor. bir çok aktivite vaad ediyorlar. gelenekselleşmiş festival algisini kırmaya çalışmışlar gibi. en azından sosyal medya hesaplarından gördüğüm kadarıyla böyle.
  cumartesi günü orada olup izlenimlerimi paylaşacağım.
  edit: dün tek günlük biletimle 3 arkadaş gittik.hemen izlenimlerimi yazayım.
  -öncelikle çok eğlendik. hayko sahne performansı konusunda aşmış. ben fero nedir kimdir neden ünlü olmuş anlayamadık. performansı leşti. duman eyvallah canımız ciğerimiz ama 2 saat sahnede kalmak nedir be kardeşim? hey douglas ı bekleyeceğiz diye ciğerimiz soldu. genel olarak tıka basa kalabalık olsa da konserler çok keyifliydi. insanlar kibar ve sempatik,itis kakış yoktu.
  -festival alanı güzel.kampcilar çok memnun değilmiş alanla ilgili çok gozlemleyemedim. ama zaten bu tarz etkinliklere genelde tek günlük gittiğim için kamp kombine olaylariyla çok ilgilenmiyorum.
  -12 yaşından 40 yaşına kadar insan vardı. kadınların sayı olarak çokluğu gözümden kaçmadı.bu arada yeni nesil kızlar fenaymış :) sarkıntılık edene pek rastlamadım.gençler güzel güzel eğleniyordu. götü başı dağıtani da varoş elbet ama onlar bile sempatikti.
  -duş yetersiz diyorlar,kullanmadık ama doğrudur. çok fazla sıra vardı.
  -çok çekinerek girmiş olduğum tuvaletler ise baya temizdi.sıra falan da beklemedik hiçbirimiz. tuvalete giriş saatimiz 21.00 civarlarında.
  -park yeri konusunda da baya rahat rahat yer bulduk. içeri girişler öyle çok uzun zaman almadı.
  -bira 15 tl. malt 20 diğerlerini içmedim ama fiyatlar gayet makul. her seferinde soğuk bira aldım.
  -bileklikle ödeme yöntemi aşırı mantıklı.biz cash çalıştık çünkü para yükleme sırası baya vardı. bizim dışımızda genelde insanlar bileklikle ödeme yapıyordu bu da sırayı hızlı eritiyordu. aferin organizatörlere güzel düşünülmüş.
  -after olayı çok iyi.daha önce var mıydı bilmiyorum. insanlar gece 01.00 de bile çok güzel eğleniyordu.
  -para yükleme uniteleri ve duş kabinleri arttirilabilir.
  -temizlik konusunda son gün yani bugün gönüllüler olarak toplanıp temizlik yapacaklarmış,olursa bir afferin daha.
  -genel olarak katılımcılar 17-23 yaş arasiydi. bizim yaş grubu insan sayısı azdı.(26-30)
  sonuç olarak ben baya kaliteli bir karnaval olduğunu düşünüyorum. türküye standartlarında daha iyisini bulmak zor. yeter ki siz eğlenmek isteyin ve pratik çözümler üretmeye çalışın yaşadığınız problemlerle ilgili. tekrar olsa gider miyim? evet.
  bugün gideceklere tavsiyem kapıda bilet almadan önce kara borsacilari bekleyin. 90 tl olan giriş biletlerini 3 kişi 200 tl ye alıp girdik.bugün son gün olduğu için fiyatlar 50 tl ye kadar düşmüştür. :)
  hey douglas güzel eğlendirdi. bol bol çıksın gelsin fest,karnaval olaylarına.
 • urla'nın ağzına sıçmaya mı geldiniz gençler? haftasonu kalabalığımız yetmezmiş gibi bir de festivallerimiz çıktı ortaya.. çadırlarda nereye sıçacaksınız? zil zurna sarhoş olup bi de huzur kaçıracaksınız..
  konya ovası neyinize yetmedi mk.. göçebe gibi geldiniz tez geri gidiniz inşallah .. not: urla yerlisi
 • insanları 4-5 saat içeri alamayan, küçücük alana kapasitesinin çok üzerinde insan sığdırmayı çalışılan organizasyon eksiklikleri daha ilk günden belli olan bir festival düzenlemişsiniz. keşke bu işe hiç girişmeseydiniz de bu kadar insanın sinirini bozmasaydınız. tek kelimeyle rezalet.
 • daha çöpünü çöp tenekesine atmaktan aciz gençlikten hiçbir ümidiniz olmasın.
 • 4 gün boyunca katılacağım etkinlik, beklentim çok yüksek değildi tamam. amma velakin şu anki durum da ortada. giriş çıkışların zorluğu, ses sisteminin zayıflığı, oturma alanlarının azlığı, alkolün yetersizliği, etrafın kirliliği, tuvaletlerin yetersizliği... yalnız tuvaletler temiz tutulmaya çalışılıyor, ona lafım yok.

  festivalin özeti: bir arkadaşım 21.00'da geldi, 1 saat tuvalet kuyruğunda bekledikten sonra, yarım saat para yükleme kuyruğunda bekledi, yarım saat de bira kuyruğunda bekleyip elinde sıcak birası ile 2 saat sonra 23.00'da küfrede küfrede geldi.

  urla esnafı karnavalı düzenleyenlerden daha iyi çalışmış, buz dolaplarına biraları doldurmuş, anne baba, dede nine demeden hep beraber kasaya geçmiş, kimseyi bekletmeden hızla ve aktif bir biçimde satışlarına yok demeden devam ediyor.

  hele muhtarlık takdire şayan bir teknoloji ile biletleri basıyor.
  - whatsup ını aç. şimdi biletinin ekran görüntüsünü al. bu görüntüyü bir arkadaşına yolla. şimdi whatsup web i aç, barkodu okut bilgisayara. al sana çıktın.
  gözlerim yaşardı yeminle.

  bitmedi, bim' e ne demeli? 22.00 da kapanması gerekirken kapanış saatini 23.30'a çekti ya lan.

  durumu en iyi şekilde değerlendiren esnafıma sevgilerimi iletiyorum. bu organizasyonu düzenleyenlere de diyecek bir şey bulamıyorum. yahu ilk festivaliniz, neden ve nasıl böyle bir organizasyona imza atarsınız da adınızı lekelersiniz? neyse ki sanatçılar iyi de ordan yırttınız hadi..

  edit: ikinci gün ve sonrası bira kuyruğu problemini her çalışana çip okuyucu vererek, soğutma problemini de dışarıdan birayı soğutup getirerek çözdüler. biramı da rahatça aldıktan sonra ses sistemi hariç o kalabalığı iyi kaldıran bir karnavaldı. çöpleri ellerinde geldiğince temizliyorlardı, sağlık ekipleri iyiydi, giriş çıkış için iki kapı daha eklense iyi olurdu. ama olursa seneye yine gideceğim.
 • gordugum en kotu ses sistemine sahip konserleri iceren karnaval. cogu kisinin sikayet ettigi seyleri yasamiyorum. yakin arkadaslarimdan birinin evi konser alaninin 100 metre ilerisinde olmasi ise benim avantajim *
 • evin balkonundan dinlediğimiz konserlerdir, rüzgar olmasa tadından yenmez.
 • içini bilmiyorum ama alanın dışında it kopuğun akın ettiği karnaval.

  ağıldan çıkmış domuz sürüsü gibi ne kadar it kopuk varsa gelmiş. oğlum sizin zaten abuk subuk hareketler yapıp ortalığın içine sıçtığınız mekanlarınız vardı, urla'da ne işiniz var? yerleri çöplüğe cevireni mi ararsın, kıçının lobuna kadar açık şort giyeni mi, yol kenarına seyyar masa koyup bira içen, şişesini de yola atan ayyaşları mı...

  çağdaş olmak bu demek değil ki ey sığırlar. alırsın sevgilini oturur deniz kenarında güzel şık mekanlar var, efendi efendi biranı içersin. yok mekan pahalı dersen alırsın biranı deniz kenarında oturup efendi efendi içersin.

  nerede gelişimini tamamlamamış primat varsa urla'mın içine sıçmış. tez zamanda yallah alsancak'a, naş!
 • yerlerdeki çöpler gerçekten çok fazla, insanı düşündürüyor..
 • urfa gençlik karnavalı diye okudum. balığa bu yüzden tıkladım. şaşırdım