şükela:  tümü | bugün
  • yarrak gibi film.

vasılfız ve kolsuz bir baba barındıran film.
  • bok gibi film sakın izlemeyin.
  • mantık hatalarıyla dolu. kendi içinde tutarlı değil. bunu izleyeceğinize çamaşır makinesini izleyin.
  • boşa giden 2 saati mi bana kim geri verecek!
  • zevkler ve renkler tartışılmaz ama bu filmi beğenmedim diyenler filmi recep ivedik izler gibi izledi herhalde. yoksa bu filmi saçma bulmanın başka bir izahı yok.

her şeyi geçtim, filmdeki "11" olayı için bile şapka çıkarılacak bir yapım olmuş. şimdi bu beğenmeyen tiplere 11 desen bön bön bakarlar.

get out kadar başarılı, en az onun kadar şahane bir yapım olmuş. gözümü kırpmadan, tek bir saniye sıkılmadan izledim.

verdiği mesajlar, film içindeki göndermeler vs. derken cidden leziz bir yapım olmuş.

uzun uzun yazmak isterdim ama yazan yazmış zaten. şukela moda alınca, filmin ne kadar da hayranlık uyandırıcı bir yapım olduğunu, zaten anlatılan detaylardan anlıyorsunuz.
  • kısa keseceğim bu kadar yarak kürek filme nadir denk gelirsiniz.

beğendim,şöyle metafor,böyle şaşırtmaç diyenler sanırım benim iki saatim sikildi,sizinki de sikilsin diye düşünüyor.başka izahı olamaz amk!
  • (bkz: albert camus) un (bkz: sisifos söyleni) kitabında( türkçe cevirisinde ) çokça yer alan, felsefik kelime.

olaylar ya da kavramlar arasında zorunlu bağıntılar kurma, bu bağıntıları algılama ve kavrama, anlama, düşünme yetisi.

(bkz: akıl)
  • bir sinema tv öğrencisinin bitirme tezi ayarında, akışkanlığı yavan, kurgusu başarısız, cast olarak siktiriboktan, görsel yönetmenliği hele fecaet olan, nerden tutarsan tut elinde kalan bir film.

yönetmen ancak, filmin tamamına bunca boktanlığı yayma açısından büyük başarmış.

şu meşajı veriyormuş, finalde meseleyi şöyle bir eviriyormuş, oraya buraya metafor bombası çakıyormuş gibi gargara zartlara zurtlara gerek yok.

normally ben kolay kolay film gömmem.
    çünkü bir filmi ilk 10 dakkada izleyip izlemeyeceğime karar verir, eğer sarmadığı için kapadıysam gerisinde ne bok döndüğünü bilmem ve hakkında yorum yapmak için burada ağzımı açmam.
    bunu bir akıllı televizyon deneyimi esnasında izlemiş bulundum.
    onun için geldim çakıyorum.

5.
    hatta 4 nokta 5.
  • akıl ve us üzerine eyyorlamam #105456425
  • ruhunuzu koruyun, aslolan gerçekliktir, ne varsa ailede var ve artık bir zahmet yaşamasın amerika mesajlarını gözümüze sokan boktan film. ya plot twist meselesine bu kadar meraklıysanız, sırf bu yüzden korku ve gerilim izliyorsanız hereditary, seven, high tension hatta scream 3 izleyin nolur. bu filmdeki bunların yarısı etmez. korku ve gerilim izlemek zorunda da değilsiniz, fight club, the prestige, mal de pierres de olur. ne filmleri tepemize çıkardınız twist hevesiniz yüzünden.

--- spoiler ---

klon aile kapıdan girdiği anda hiçbiri konuşmuyorken yalnızca annenin konuştuğunu görüyoruz. hoop, başa dönüyoruz, anne çocukken lunapark sonrası konuşamıyordu. zaten oyuncu ablaya ürkütücü görünmesi söylenmiş belli ki, o da biraz dozunu kaçırmış. filmin ilk yarısında o finali tahmin etmeyen de gitsin biraz daha iyi filmler izlesin. klon çocuklara duyduğu şefkate kadar sinirim bozuldu.

filmde esas ailemizin klonları dışında hiçbir siyahi ölmedi. beyazlar patır patır ölüverdi, yerlere serildiler. ilk mesajımızı almışızdır sanıyorum.

11 ve "u.s." detayına şapka çıkaracakmışız. oldu, peki. gözüme gözüme sokulan mesajlar gözümü çıkarmadıysa ben de onlara şapka çıkarırım. ya da hmm deney demek, o zaman tavşan serpiştirelim etrafa diyip bu şapkadan tavşan da çıkarabilirim. belki de ben de suyu klorlayarak onları kontrol ederim, neden olmasın?

sonda da gerçek çocuk tekrar maskesini indirdi, tıpkı annesi gibi. aman allah'ım, akıllara zarar bir mesaj. thriller tişörtünden almadıysanız mesajı, hani buradan alın artık sona geldik.

--- spoiler ---

filmin son ve mutlak mesajı: komünistler eklesin. pffff. la casa de papel'e bok atmayın bari artık, kırmızı tulumsa orada da var.

hem aynı mesajlar gözüme sokulsun, hem de ağız tadıyla gerileyim diyorsanız bu film yerine gidip the purge serisini izleyin. bakın, o bile çok daha derin ve kendi halinde. tavşan koydum, oldu demiyor çünkü. hiç bu kadar mesaj atılmamıştı bir filmde üstüme, boğuldum yavanlıktan.