• bir alper gencer şiiri.

“sana bir hırka ördüm, inşallah beğenirsin.
    gerçi sen her şeyi beğenirsin.” annem

ben dünyada kimseyi
    kırmayı istemedim

- hiç kırdın mı peki?
    - gırla!

şu günah denen çukur
    evim oldu bir yerde

- tövbe ettin mi peki?
    - arla!

kirlendim çok kirlendim
    sabun icat olalı…

- temizlendin mi peki?
    - karla!

annem ördü de yine
    üstüme oturmadı

- giyinebildin mi peki?
    - zorla!

kapılara durdum hep
    anahtarsız kalmıştım

- açabildin mi peki?
    - sırla!

üşüdüm buz gibiydi
    kalbim aşksızken hava

- ısınabildin mi peki?
    - narla!

tutuştum ellerimden
    neye değdimse yara

- alışabildin mi peki?
    - korla!

dünya seni sevdim de
    gözüm ölmekte benim

- yaşayabildin mi ki?
    - yarla!
  • bunlardan biri de benim kızım olur.
    herhalde siz de çocukken böyleydiniz.
    1 yaş ile beraber reddetti battaniye, yorganı.

o kollarını iki yana açıp, kafası bir tarafa düşmüş uyuması ile dünyada görebileceğim en güzel şey.

bu da bir babanın sabah sabah kapıldığı duygusallık olsun.
  • güvende olan çocuklardır.

üstü açık sereserpe yatan çocuklar sıcak bir yerdedir ve güvendedirler, defalarca örtülen yorganı uykuda tekmeleyecek kadar anne kokusu vardır havada.

çay ve kızarmış patates kokusuna uyanırlar her sabah, kollarını ve bacaklarını olabildiğine uzatıp gözlerini sırayla aralarken açılan göbüşlerine öpücük konar.

daha çocukken sımsıkı örtünüp yatmak, uyuduğu pozisyonda uyanmak çok başka şeyler demek.
  • bizim kızda örtmüyor arkadaş..
    öyle rahat demek ki bende dokunmuyorum artık..
  • doktorlara göre herhangi bir sorunu olmayan çocuklardır. ayrıca özel yetenekli çocukların da bir özelliği olarak söyleyenler vardır.

bana göre asıl mesele ülke olarak ekonomi bilincinde olmamamızdır. misal benim evim çoğu petek kapalı olmasına rağmen 25-26 derece civarında. dünya sağlık örgütü bu oda sıcaklığını oldukça fazla buluyor. konfor sıcaklığı olarak 21-22 dereceleri uygun gören who ekonomi sıcaklığı olarak 18-20 derece olarak görüyor. bizim insanımız ne yazık ki hâlâ soba sıcaklığını arıyor. evin içinde tshirt ile çıplak ayak rahat rahat yaşama gayretinde. ben de alıştım ne yazık ki. bu oda sıcaklıklarında çocukların ne şekilde yattığı pek de önemli olmasa gerek. ayrıca aşırı sıcakta çocuklar daha çok hasta olur.
  • kazakla uyuyan çocuklardır.
  • her ne kadar üşümediğini bilsem de üzerine bir şey örtmek kendimi rahat hissetmemi sağlardı, eğer incecik pikeye dokunur dokunmaz uyanmasaydı defalarca. istemiyor belli ki diyerek vicdanımı rahatlatmaya çalışıyorum artık. biyolojik açıdan problem yaşayacağını düşünmesem de çocuklukta öğrenilen 'uyuyanın üstünü örtme davranışı' bir kalemde silinemiyor maalesef.
  • ben de iki oğlumun sahip oldukları enerjinin, nükleer enerjiyle benzeşmesiyle bağlantılı bir durum olduğunu düşünmüştüm epeyce bir süre. meğer mutlu, huzurlu ve rahat hissetmekmiş en büyük etken. yine de arada gidip üstlerini örtmek, o pembe yanaklardan öpmek ve o şahane uyuyuş hallerini izlemek için en güzel bahanedir.
  • geceleri bunalıma girdiğim için kendimi engelleyemiyorum o üst açılıyor çocukluk zamanından beri.
hesabın var mı? giriş yap