• derin uyku sirasinda calan telefonun ruyada oldugu zannedilerek umursanmayan, calmaya devam ederse el yordami ile acilan ve karsi tarafin her sorusuna evet cevabi verdikten sonra kapatilan ve hic hatirlanmayan telefon.
  • kimi durumlarda hiçbir şekilde algılanmadan* uyumaya devam edilen ve hatta uyandıktan sonra hatırlanan telefon.*
  • büyük bir asabiyetle açılan ya da hic açılmayan (zaten benim gibi uykusu hafif olan zavallı insan modeliyseniz ikinci secenek size göre degil,"ah ahhhh, keske hic duymasam!" diyebilirsiniz ancak...)arayan kisinin yeteri kadar iyi bir rahatsız etme sebebi olmaması halinde "vur emri" verilmesinin kacınılmaz oldugu, susmak bilmeyen, korkunç sesli, korkunç alet.
  • cinayet sebebi olmasina ragmen nedense uyurken kapatilmayan ve sesi kisilmiayan telefonun olusturduu paradox
    -uyuyomuydun
    -höööeeee ne uyandiriyon be
    -lan olm kapasana telefonu o zaman
    -yok lan biri ararsa nolcak?
    -???!!!
  • nedense "uyuo muydun?" sorusuna her zaman şuursuzca "yoo" die cevap verdiim bu durumun sadece bana mı mahsus olduunu merak ettiğim.
  • bozulan sinir,terslenen arayan kişi ve uykunun bolunmesıyle baş ağrısı yapan olay
  • telefonun bir yere firlatilmasi ile ivedilikle sonuclandirilan olay. lakin uyanildiktan sonra telefon,batarya,arka kapak odanin farkli yonlerinden kufredilerek toplanilacaktir. (bkz: o ayri)
  • dilbilgisine uygun olmayan bi cümle. çünkü telefon uyurken çalmış gibi bi his uyandırdı bende .*
  • cevap verilmesi durumunda ertesi gün
    - e abi dün öyle dedin ya hani. şimdi niye yamuk yapıyosun
    - ne dedim yok demedim işim var benim çekil..
    şeklinde durumlarla karşılaşılmasına neden olabilecek olay
hesabın var mı? giriş yap