• şu sıra türkiye twitter gündeminde birinci sırada bulunan hashtag.*(üniversite öğrencilerinin yök'ün bugün aldığı karardan dolayı)*

imkanı olmayan öğrencilerin dışlandığı bu sistemde birçok kişi mağdur olacaktır. bunun yerine yaz aylarında eğitim telafi edilebilir.
    edit: uygulamalı dersler haricinde yaz aylarında telafi yapılmayacağı söylendi.
  • şimdi bir akademisyen olarak çocuğum siz yüz yüze de eğitim istemiyorsunuz demek istiyorum kendilerine.

neyse bunu haklı sebeplerle istemeyenler olabilir ama ne yapalım, dönemi mi iptal edelim, yazın sıcağında okula mi geleceksiniz, baharda ders dinletemiyorduk size yazın 38-40 derece sıcağında nasıl dinleyeceksiniz?

devlet bedava gb versin çocuklara. teorik dersler böyle hallolsun. başka çare yok zira.
  • ee istemeyip napcan, ülkeyi komple corona mı ele geçirsin? yapılması gereken bölümlerde uzaktan eğitim yapılması mantıklıdır...
  • kısaca "ne istiyorsunuz amk?" sorusuyla cevaplanabilecek hashtag.
  • anasının babasının evinde yiyemediği b*k ları başka şehirde yiyenlerin ağlaştığı hastag.
  • bir de diyorlar ki yazın ders yapacakmışız? ulan yaza staj vs yapıcaz , derslere nasıl katılacaz!
  • yahu başka memleketlerde mi yaşıyoruz. normalde devam zorunluluğuna karşı isyan edersiniz şimdi yazın ders işlemekten bahsediyorsunuz. üniversite lise değildir gençler eğitim size gelmez siz gider bilgiyi arar bulursunuz. elinizin altında teknoloji var çalışın evinizde oturun. dışarıda gezememek koyuyor herhalde. tek çözüm bedava internet yoksa yaz sıcağında ders falan hikaye bunlar.
  • ben öğrenci değilim, fakat başlığı görünce yazmadan geçemedim.
    bazı üniversitelerin sistemlerinde sanal sınıflarda 100 kisilik kota var, ama dersi alan daha fazla ogrenci var. (800 e yakın ogrencinin aldigi dersler var mesela).
    bu demek oluyor ki 100 kisiden sonrasi istese de derse giremiyor. fakat ogrencilere sistemden derse devam edip etmediklerinin kontrol edildigine dair universiteden mesaj gonderiliyor. birçok öğrenci mağdur oluyor. dolayisiyla uzaktan eğitim devam edecekse bu durum acilen düzeltilmeli.

edit: sınıf dolunca hocanin sınıfa ogrenci alabildiğine dair mesaj aldım. nasıl oldugunu bilmiyorum.

.
  • şikayetçi öğrencilerimin birçoğu normalde yüz yüze dersi de dinlemeyen öğrenciler. uzaktan eğitim istemiyorsunuz, peki ne istiyorsunuz ? üniversite öğrencilerine 5-10 gb ekstra internet yüklenmesini isteseniz daha mantıklı.
  • evde kalıp fingirdeşmekten mahrum kalmak istemiyoruz, sevgilerimizden ayrı kalmak istemiyoruz, gece gündüz anamıza babamıza katlanmak istemiyoruz, biz ekmeğimizi bir yerden kazanıyoruz, cluplere barlara gidiyoruz, biralar, rakılar gırla gidiyor bizi rahat bırakın demenin başka yoludur. kısaca şunu demek istiyorum, yaşadığım yer üniversiteye çok yakın, öyle hikayeler duyuyorum ki anlatamam size...
    bu eğitimin uzaktan verilmesi olayının istenmeme sebebi asla akedemik değil. ki bu bir süreç, yıllarca sürmeyecek.
hesabın var mı? giriş yap