• sebepsiz yere bir anda aklınıza üşüşen kıyamet senaryolarının sizi demoralize etmesi şeklinde ortaya çıkan bir durum. bir tek bende olmadığına eminim bu hissin ama öyle olduğunu bilmek çözüm olmuyor maalesef :/ arkadaş 30 yaşını aştık koca eşşek kadar adam olduk hala gitmeden önce bir karın ağrısı, bir halsizlik, bir bi şeyler...

devlet buna bir şey yapması lazım!!!
  • bekleyişin verdiği heyecan, rahatsızlık, tedirginlik vs. dir.
  • valiz hazırlığından, yolda giyilecek kıyafete, uçağa/otobüse yetişmekten, uçak/otobüste bi kaza olur mu düşüncesine, daha gitmeden dönerken yaşanacak üzüntüye sebep olan his.
  • sürekli çişe gitme hissi. mesane doludur, şişkinlik vardır ama tuvalete gitseniz de sonuç vermez. yola çıktıktan 5-10 dk sonra, stres azalmışken, gelir
  • meşhur bir laf vardır: "birisini tanımak istiyorsan ona makam ve mevki ver ya da onunla birlikte yolculuğa çık" diye. işte benim bildiğim yolculuklarda hep kavga, tartışma çıkar. saatlerce sabit bir noktada oturmaktan mı kaynaklanıyor yoksa başka bir şeyden mi bilmiyorum ama ben bugüne kadar tartışmasız, kavgasız aile yolculuğu görmedim. bunu düşünerek de yolculuk öncesi huzursuzluk olması çok normal.
  • tüm planları son anda iptal edip yola çıkmama sebebidir. birden fazla kez, hatta baya çok kez tarafımdan yaşanmıştır.
  • edinmiş olduğum yurt dışı deneyimlerine bakarak bu durumun kesinlikle mide bulantısıyla ilişkisi artı doğrusal yöndedir. hiç şaşmıyor uçağa binmeden bir gün önce mide bulantısı, huzursuzluk, iştahsızlık...nerdeyse vazgeçiyorum gitmekten. ha bir de bunu da vermeden geçmeyim:
    (bkz: gastroenterit)
  • kaynağı çoğu zaman tuvalet ihtiyacı sorunudur.
  • tahminime göre, birisinden ayrılmayla veya tekrar buluşmayla ilgili bir sıkıntı. kendiniz de olabilirsiniz bu, yolculukta onunla tekseniz.
  • "kim taşıyacak lan şimdi bu koca bavulu" huzursuzluğudur. bavulunuz olmadan biraz daha rahat hissedersiniz, kim taşıyacak bu koca götü huzursuzluğu bavulunkine nazaran daha hafif bir huzursuzluktur.
hesabın var mı? giriş yap