• kaynak olarak her seferinde a haberi gösteren ak kefenlileri memnun etmemiş iddialardır.

bir akkoyunlu, yandaş olmayan bir kaynaktaki iddiaya itiraz ediyor ise anlayın ki, ateş olmayan yerden duman çıkmaz.
  • "akp'li değilim günahım kadar da sevmem"

(bkz: yav he he)
  • şubat ayında çatır çatır ölen yaşlılar vardı. pandemi zamanı rs durumunda gelip en fazla yarım saat içinde ex olan insanlara zaten öldü diye test yapılmadı.
    bunlar da yaşandı ve istatistiklerin dışında kaldı.
  • yunanistan en büyük turizm müşterilerinden biri olan türkiye için gelmesin demiş. bir çok ülke direk kameradan geçiş, gerekirse test ile misafir kabul ederken tükiye üzerinden gelenlere 14 gün kilitliyor ama bunların hepsi kıskanılmaktan.
    değilse de boku yedik.
    bir çok kişinin çoklu organ yetmezliği veya zatürre ile gömüldüğü biliniyor. virüs falan tehlike değil, tehlike bu kesin olmayan, şeffaf olmayan ve tutarsız uygulamalar. biri hafta sonu çıkma yasağı koyup diğeri 2 saat sonra kaldırırsa, laubali olunursa millete laubali olur.
  • yine kimse haberin içeriğine karşı bir kanıt sunmadan söyleyen kişi ve söylenen mecrayı hedef almış. serdar savaş şu ana kadar dedikleri geriden gelerek doğru çıkmış, çok beğenilen sağlık bakanımızın birçok uygulamasını önceden önermiş bir uzmandır. 3 kat fazla vaka olması normaldir çünkü hastalık belirtisi göstermeyenlere test yapılmadığından vaka olarak kayıt altına alınmıyor ki. şu an en korkmamız gereken durumun günde tespit edilen 800-900 kişi değil tespit edilemeyen en az bir bu kadar daha taşıyıcının olduğudur. covid'in 2 çeşidi olduğu bilgisi ise yeni, bunu ilerleyen günlerde detaylandırmaları lazım.

edit: pcr testinde yakalanamayan ama teşhisi 99% covid olanların da sayılması gerektiği konusuymuş, 2 aydır söyleniyor bu da zaten.
  • bir an siyaseti bir köşeye koyup mantıklı bir şeyler düşünelim. hükümeti eleştirmek için her şey yalandır demek kolay, buna inanmakta kolay. biz yinede yalan ve aldatmaca olduğunu varsayalım, ama yaşamak için sadece virüsten kaçmak, saklanmak eve kapanıp kapıyı kilitlemekle olmuyor arkadaşlar. bizim ekonomimizin eti, budu yok. aylardır kapısına kilit asmış küçük esnaf var. bu insanların bırakın kira vs. gibi giderlerini, birer ailesi var. o aile fertlerinin beslenme, giyinme, barınma, masrafları var. bunları kapı arkasına kapanmakla karşılayamayız. almanya bile dayanamadı. çalışmalıyız, değirmeni döndürmeliyiz. bunu yaparken bilimsel maske, temizlik, sosyal mesafe gibi kurallara uymalıyız. böyle yaparsak hayatın akışına ayak uydurabiliriz. bu virüsten yakın zamanda kurtulacağımıza dair benim çok fazla umudum yok ama hayat da devam ediyor. yemek lazım, yemek için para lazım, para için emek lazım. kapı arkasına saklanmakla yaşayamayız. bununla beraber yaşamaya alışmalıyız. ama teslim olmamalıyız. sokakların durumu iç açıcı değil. çünkü herkes koyvermiş. maske, sosyal mesafe hak getire.
    başkaları boş vermiş diye boş vermemek gerekir. ben şahsen tedbirlerimi bir adım ileriye taşıdım. bir ay öncesine göre daha fazla önlem aldım. artık en yakın dostlarım selam verince bile hiç çekinmeden, çok yaklaşma diyebiliyorum. tedbirle hareket edip hayata devam etmeliyiz. benim fikrim bu. ülkemdeki herkese sağlık diliyorum.
  • halk tv yi a haber ile kıyaslayanlar eğer aktrol değilse ya su katılmadık ergendir ya da hiç halk tv seyretmemiş olup denk geldiği bir kaç olumsuz vaka üzerine sallayan gerzeklerdir. muhalif yayın yapabilme cesaretini gösterebilen bir kaç kanaldan biri olan halk tv yi bu şekilde eleştirenler şayet kendilerinin de muhalif olduğunu iddia ediyorlarsa da su katılmadık gerizekalılardır. konuya gelirsek daha fazla vaka olduğunu herkes bilmiyor mu zaten? açıklanan vaka sayısı sadece test yapılmış olup testi pozitif çıkanlar.
  • biraz araştırma yapmadan, bilgi sahibi olmadan keşke kimse atıp, tutup, küçük düşmese.

test sonuçlarının girildiği; pozitif, negatif, red, yeni numune gibi bütün sonuçların girildiği bakanlığın tek bir sistemi var. bütün veriler kayıt altında, kayıtsız hiç bir test çalışılmıyor. ölüm vakalarında covid-19 pcr sonucu görülmeden hiç bir vefatın defin işlemi de gerçekleşmiyor. o yüzden de vaka sayısının üç katı olma gibi bir şey söz konusu değil. yeni sosyalleşme çalışmalarından sonra pozitiflik oranı artarsa herkes görür zaten.
    siz her ne kadar kabul etseniz de etmeseniz de her akşam verilen rakamlar gerçek rakamlar.
  • bbc haber yapıyor, "türkiye neyi doğru yaptı" diye. türkiye'nin pandemideki başarısının altında yatan nedenlerini sorguluyor. bazıları ısrarla ama ısrarla içindeki kötüyü durduramıyor.

bir de asemptomatik goygoyu var. lan hıyar, bu asemptomatiklerin hepsi mi yalnız yaşıyor. evi barkı, annesi-babası arkadaşı yok mu lan bunların? yoksa onlar da mı asemptomatik. filyasyonda iyiyiz işte. nesini anlamıyorsunuz. buradaki bazı gerizekalılar sanıyor ki asemptomatik kişiler sadece sokakta tanımadığı kişilere saçıyor hastalığı.
  • geçen de biri diyodu ki korona olmasa bile korona yazıyolar aslında bu kadar vaka yok. şiştim.
hesabın var mı? giriş yap