• the saint filminin yeniden uyarlanacağını duyunca akla gelen aktör. eleştirmenlerce yerden yere vurulan batman filmini doors filmindeki performansı hürmetine mi diyelim severek izleyebilmiştim. yeni top gun filminde de rol alacağı söyleniyor. yıllara meydan okuması tom cruise gibi olmasa da seviyoruz kendisini.
  • akranları (tom cruise, brad pitt, george clooney) yaşlanma belirtilerini yeni yeni gösterirken val reyizin düştüğü durum üzücü. kanser mahvetmiş adamı. keşke daha fazla film çevirebilseydi.

https://twitter.com/…mer/status/1276282076795305984
  • jim morrison rolünden çıkamamış ve hayatı yokuş aşağıya gitmiş oyuncu. çocukluğuma ait hala hayatta olan bir kaç isimden biri.
  • hayat herkese acimasiz ama bazilarina cok daha acimasiz sozunu akla getiren aktor.
  • (bkz: the saint)
  • çok çöktü, çok... iceman'den jim morrison'a, bruce wayne'den the saint'e varana kadar o cool rolleri canlandıran aktör gitti, yerine bambaşka bir adam geldi. sağlık problemlerinden önce başladı aslında kişisel çöküşü. kendisini uzun bir aradan sonra 2011 yılında rol aldığı twixt'de izlediğimde şok geçirmiştim. "oha val kilmer mı lan o!? yuh, ne hale gelmiş..." nidalarıyla filmin sonunu zor getirmiştim hafif bir burukluk içerisinde. new york times magazine bu mayıs ayında uzun bir röportaj yayımlamış konu hakkında: what happened to val kilmer?. çok sevdiğim bir aktördür, en kısa zamanda eski sağlığına ve fiziksel/mental enerjisine kavuşmasını dilerim.
  • michael mann curse falan atmiş olmali kendisine. heat'ten beri elestirmenlerden gecer not almis anca 1,5 **filmde rol alabilmis. en son tomas alfredson'un yonettigi ve herkesin buyuk merakla bekledigi the snowman filmi bile filmin stüdyosu yuzunden tamamlanamayip sacma sapan bir sekilde vizyona ciktigi icin kimse tarafindan begenilmedi. tamam insanin kariyer yönetimi çok kötü olabilir, yanlis tercihler de yapmis olabilir ama bu kadar sanssizlik biraz fazla.
  • hakkında val adında bir belgesel de yakında izleyici ile buluşacak.
  • amazon'da yayınlanacan val isimli belgeselin fragmanında görererek öğrendiğim gırtlak kanserli haline şok geçirerek üzüldüm. halka mal olmuş, hepimizi bi şekilde bir yerde yakalamış böyle karakterleri bu halde görmek üzüyor. bu halde dediğim de yaşıyor adam fonksiyonları yerinde ama işini yapamaz durumda. heat'deki rolüyle daha çok tanıdığım sonrasında yok olmuş olduğunu gördüğüm bir isim benim için. oldukça merak uyandırdı gelecek belgesel. hem de a24 yapımı.
  • bu adama jim morrison rolünden sonra oscar verilmemesi kanımca akademinin yaptığı en büyük haksızlıktır.
hesabın var mı? giriş yap