• ne zamandır gittiğim bir yerdi burası. bu sabah da cihangir’deki şubesine gittim ve tam manasıyla yapacağımız kahvaltıyı bize zehir ettiler. 2 kişi oturduk, sipariş ettiğim gözlemenin içine bolca acı baharat koymuşlar, haliyle hepsini yiyemedim. hesabı öderken de işletme sahibine bu durumu kibarca açıkladık, bize dediği:
    ‘sadece bir menemen bir gözleme yemişsiniz 34 tl bir de hesabını mı yapıyorsunuz? hepsini de yemişsiniz zaten’ oldu. personelleri sakinleştirmeye çalıştı, adam arkamızdan hala söylenmeye devam etti. bu işletme sahipleriyle muhatap olmaktansa bir daha asla orada yemeye gitmeyeceğim. lütfen böyle bir mekana ve sadece para düşkünü, müşterilerine saygısız davranan bu şahıslara para kazandırmayalım.
  • öncelikle herkesin ilk merakı olan şeyi başta yazalım.
    serpme kahvaltı: 22tl (çay sınırsız).

van/köy vs. kahvaltısı saçmalığı için düşüncem belli.
    (bkz: köy kahvaltısı/@teritori)

benim tek amacım güzel bir kahvaltı yapmaktı ve sağa sola soruşturmalarımda ortak payda hep bu mekan oldu. amacım "ay van kahvaltısı yapalım değil", "güzel bir kahvaltı yapalım" idi ve burası çok çok fazlasıyla bunu başardı.

porsiyonları benim gibi aygır kadar yiyen adama bile fazla geldi. garsonların ilgisi, kahvaltılıkların lezzetleri filan her şey çok iyi. kahvaltıda insanın en çok istediği şey olan hızlı çay servisi ise kusursuz. elinde tepsisi olan arkadaşlar sürekli geziyor ve çayınız biter bitmez yeniliyor.

özetle ben çok çok beğendim ama erken gitmeye özen gösterin. biz saat 10'da oradaydık hemen otruduk ama bizden sonra gelenler en az 15 dk ayakta masa beklediler.

22 tl için gayet güzel bir kahvaltı. gidin.

edit: cihangir.
  • cihangir defterdar yokuşunda bulunan güzel kahvaltı servisini görece uygun fiyata sunan mekan. amerika'da yaşayan bir arkadaşımız sayesinde haberimiz oldu, gittik yedik beğendik.

bizim gibi bilmeden gidenler kapısında uzun bir kuyruk görünce şaşırmasınlar. mekan cihangirliler ve istanbula gelip otantik kahvaltı etmek isteyen turistler tarafından çoktan keşfedilmiş. o nedenle özellikle haftasonları kapasitesinin çok üstünde bir kalabalığa hizmet veriyor.

biz azmettik bekledik ama beklediğimize değdi, 2 kişilik serpme kahvaltı ve 1 porsiyon menemen ile 3 kişi ziyafet çektik, huzura erdik. merak edenler için istanbuleats ten bir değerlendirme...
  • nişantaşı'ndakine giderseniz aklınızda olsun, yanınıza su alın mutlaka. zira su getirmiyorlar. hastaydım ve boğazım kuruyordu sürekli. su istedim birkaç kez, 10 dakikadan önce getirmediler. seri çaylıyorlar insanı ama su getirmiyorlar bir türlü.
  • yöresel hiç ama hiçbir olayı olmadığından adıyla çelişen, bir sürü gereksiz tatlı çeşidi ve az miktarda kahvaltılık getirerek (omlet, menemen dahil değil) iki kişilik serpme kahvaltı diye 50 liraya iteleyen, en kötüsü de kahvaltısı biteni hemen postalamaya çalışan bir yer. netteki yorumlara bakarak gitmeyin aman diyeyim.
  • yan tarafı da bünyesine katarak mekanını baya bir genişletmiş işletme. muhtemelen artık sıra beklemek zorunda kalınmaz.
  • dört kişi gittiğimiz ve sadece serpme kahvaltı istediğimiz buna karşılık kalıp kalıp peyniri en az iki kilo domatesi ve daha bir sürü kahvaltılığı önümüze yığan süper mekan. fiyatları da kurdukları sofraya nazaran çok makul. gitmeden önce iki gün boyunca bir şey yemezseniz daha randıman alınabilir...
  • ürün kalitesi düşük, fiyatları yüksek ve sevisi kötü kahvaltı salonu.
    adı van kahvaltı salonu ama otlu peynir bile marketten alınma sıradan bir marka gibi.
  • 2 kisi gittigimiz ve 3.arkadasimizin gelecegini soyleyip 3 kisilik masa istedigimiz icin bizi 40 dakika kapida bekleten, 3.kisiyi gormeden oturtamiyoruz diyerek sacma sapan laflar eden uzerine bir de isletmeciye 3.kisinin de parasini odeyelim gelmeden oturalim deyince arkadasinizin sucu onun yuzunden oturamiyorsunuz ? diyen cahil ve gorgusuz bir isletmeciye sahip kahvaltici . bir daha gitmem gidene de engel olurum.
  • yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık üç hafta önce iki kişilik van kahvaltısı için 90 küsür tl ödedim. standart kahvaltıdan tek farkı van otlu peyniri ve tatlarını pek de beğenemediğim maksimum üç farkı yöresel kahvaltılık. parasını çok da hak ettiğini söyleyemem.
hesabın var mı? giriş yap