• 1 ocak sabahı kız arkadaşımla birlikte öğlene doğru ayılmıştık. televizyonu açtık, çağla şikel'in programında bir astrolog 2019 yılında hangi burcu ne bekliyor temalı bir şeyler anlatıyordu.
    ikizler'e geldiğinde "bu yıl ikizlerin yılı olacak" dedi.

gerçekten de öyle oldu.
    2019 benim için genelde talihsiz geçen hayatımda istisnai bir yıl oldu. iş, para, ev, aşk gibi konularda şansım açıldı. askerlik yaptım, takımım 1. ligi şampiyon bitirip süper lig'e çıktı, manitamla birlikte yaşamaya başladım vs. vs.

seni hep güzel anacağım 2019. umarım 2020 seni aratmaz.
  • yolun yarısına geldiğim ama yine de hayatımın en güzel yılı oldun 2019.
    yıllardır çektiğim sıkıntıların meyvelerini yeni yeni toplamaya başladım.
    yeni ve güzel bir evim oldu.
    mesleki anlamda bir çok başarı sağlayıp adımı duyurdum ve saygı kazandım.
    fazla kilolarımdan kurtulup, hayatımda hiç olmadığım kadar güçlü ve fit oldum.
    hiç hasta olmadım. çok az ilaç kullandım.
    2020 gelsin bakalım.
  • 2500 lira kredi kartı borcu ile veda edip yeni seneye borçla gireceğim
  • sadece 2019'a değil, geri kalan hayatımın tümüne veda ediyorum bugün. çok güzel ve çok kötü geçirdiğim zamanlar oldu. yaşım genç olabilir ama iyi kötü çok şey yaşadım bu zamana kadar. çok sevdiğim insanlara yakışır biri de olamadım zaten, ve çok sevdiğim kişilerin beni sevmediklerini, sadece beni kullandıklarını, eğlenmek için benimle birlikte olduklarını fark ettim. tüm bunlara rağmen onlar için yaptığım şeylerden pişman değilim. yine olsa yine yapardım. neyse kısa keseyim çünkü bu bir not değil aslında. gerçek veda notum herkes hakkında birsürü şey yazılı koca bir defter dolusu. onu da hayatımda olan birkaç insanın okuması yeterli zaten. bu sadece buradan size ettiğim bir veda olsun. (bkz: hoçça ğalın ğidiyom ben)
  • dibin en dibini gördüğüm zamanlar oldu bu yıl.aslında belki hep olmuştur ama kolay unutmuşuzdur.bir tek ölüm asla unutulamayacak bir yara olarak kaldı.ne umutlarla geri saydığımız bir yıl elimde hiçbir şey bırakmadı eskiye dair.öyle ki telefonum bile kırıldı,geçmişe dair fotoğraflarım gitti elimden.hiçbir şey kalmadı hiç.
    söylenenlere inandık,yanıldık,bıraktık,toparladık.nasıl bir yıldı diye sorulduğunda hafızam yalnızca kötü olanları seçiyor ilk defa.oysa mutlu da olmuştum.çok gülmüştüm,çok konuşmuştum,çok gezmiştim,çok sevilmiştim,öğrenmiş ve öğretmiştim,bir yaş daha büyümüştüm.
    ilk defa bir sene içinde birden fazla bitsin artık bu yıl diye söylendiğimi hatırlıyorum.sonra diyorum ki beterin beteri var.iyi yırttık.bazılarını iyi unuttuk.kafamızı koyduklarımızı başardık.işimizde en iyisini yaptık.ahmet telli’nin de dediği gibi olsun güzeldi yine de.
    ama 2020 gel artık bebeğim,güzelliklerle gel.sağlıkla gel.huzurla gel.aşkla gel.
  • gider ayak... bu yapılır mı be...
  • hayatımın en zor senesiydin. yaşadığım stresin haddi hesabı yok. bittin beni de bitirdin.

edit: bu sözümü geri aldım. hakkını yemişim.
  • umarım 2020 de de sevdiğimle olurum. başka bir iş yerinde çalışma fırsatı bulayım. tüm hastalar şifasını bulsun.
hesabın var mı? giriş yap