• devletten aldiklari kredilerle zengin olup, devlete fahis faizle kredi veren tiranlardan,uc paralik bakalit arabalar yapip millete esek yuku paraya satan oligarklardan biriydi desem. bakiyorumda herkes duayen,diva, primadonna diye sallamis, anekdot uzerine, anekdot, kissa uzerinden hisse yardirmis. tersmi oldu acep boyle entry yazinca. yoksa bende kendisinin dik kulakli boz essek uktesi ile ilgili anekdotundanmi dem vursaydim.

(bkz: kor olur badem gozlu olur)
  • http://www.vehbikoc.gen.tr/ adresinde adına "vehbi koç diyorki;" diye bir sayfa açılmış olan türkiye'nin en zengin holdinginin (bkz: koç holding) kurucusu ve 1980 li yılların ortalarına kadar da başkanı olan şahsiyet. kimilerine göre büyük yüce insan, erol toy un imparator adlı kitabını okuyanlar içinse acımasız bir tüccar olan anlara'lı vehbi..
  • ahmet şerif izgören'in, "avucunuzdaki kelebek" isimli kitabindan;
    " vehbi koç, oğlu rahmi koç'a iki mektup verir; 'birini ben ölünce aç, ikincisini de beni defnettikten sonra açarsın' der. vefat ettiğinde rahmi bey ilk mektubu açar. mektupta, 'oğlum, senden tek bir isteğim var; beni çoraplarımla gömsünler'.
    imam tüm ısrarlara rağmen bu talebi kabul etmez. rahmetli vehbi koç ister istemez çorapsız defnedilir. defin işlemi bittikten sonra rahmi koç ikinci mektubu açar: 'bak oğlum bir çift çorap bile götüremedim' "
  • ayrıca bilgi üniversitesi dolapdere kampüsü' nün pek enteresan genel shuttle koordinatorunun ismi.
  • alemin en buyuk ve en zengin sabetay ailesinin bas buyugu. mezarlik olayinin tamamen duzmece oldugu ve vehbi koc'un simdiki mezarinin uskudar'daki musluman gorunumlu sabetay mezarligi olan bulbul deresi'ne gizlice gomuldugu soylenir. bu ulkede hala insanlar gizlenmeye itiliyor halbuki turkiye'deki ust sinifin yarisi sabetay familyasindan geliyor ciddi bir rivayete gore.
  • bahşişle ilgili güzel bir enstantanesi bulunan adam.

"bir gün bir garson kendisine, 'efendim, rahmi bey, sizden daha fazla bahşiş veriyor' demiş. vehbi koç da, 'onun babası vehbi koç ama benim babam koçzade mustafa efendi' demiş. "
  • (bkz: #8423405)
  • sıfırlarla ilgili çok güzel bi deyişi olduğu söylenen adam, hani yalansa da bilemeyeceğim, şehir efsanesidir...

"dostum,
    evin varsa bir sıfır koymalısın varlıklar hanene,
    işin varsa bir sıfır daha koymalısın,
    iş seninse üç sıfır daha koymalısın,
    işin iyi gidiyorsa üç sıfır daha,
    araban varsa bir sıfır,
    yazlığın varsa bir sıfır daha,
    daha sıralanabilir sıfırlar hanesi...
    ancak, sağlığın varsa bir koyarsın başına, bütün sıfırlar anlamlı bir değere ulaşır.
    yoksa sonuç sıfırdır, hiç uğraşmayasın boş yere..."

yönetim muhasebesi sınavında uygulanması hiç hayırlara vesile olmayacaktır zannımca.
hesabın var mı? giriş yap