• tanım: bi acayip veteriner hekimleri bünyesinde bulunduran klinik. hadiseyi anlatınca tanıma hak vereceksiniz ama trajikomik bir "keh keh" serpiştireyim buraya da.

dün akşam biz buraya sokakta bulduğumuz evden kaçmış olması muhtemel bir kediyi götürdük. kedinin memelerinin şiş şiş olması ve karnının da büyümüş olmasından yola çıkarak hamile olduğunu düşündüğümüzü söyledik ve bir muayene etmelerini rica ettik.

veteriner hekim geldi şöyle bi kedinin karnını yokladı ve "karnı daha önceden de şiş miydi yoksa yavaş yavaş mı şişti?" gibi sorular sordu, bilemediğimizi söyledikten sonra hamile olup olmadığından emin olmak için kediyi ultrasona alması gerektiğini söyledi (ultrason dediği şey 150 lira) neyse ultrason için gündüz vakti gelmemiz gerektiğini söyledikten sonra hayvancağızın sokakta kaptığı pireler için damla uygulayabileceğini söyledi önce. sonra ben hamile ise kedi bi yanetkisi filan olmaz mı diye sorunca bir saniye diyerek muayenehaneden çıktı ve geri geldiğinde pire için damla uygulaması halinde düşük riski olabileceğini söyledi.

tamam dedik, evdeki diğer kedim için bir adet pireden koruyucu damla aldım ve tam çıkarken "veteriner hekim" kartlı kadın şöyle seslendi:

"ya siz hamile olabilir mi acaba diyince ben bakmadım erkek olabilir mi o kedi?"

gözlerimiz yuvalarında şöyle bi döndükten sonra muhtemelen bir daha dönmemek üzere veterineriumdan çıktık.

bu da böyle bir anımdır.
  • hayvanınız varsa asla ve asla uğramamanız gereken yer.

çok ciddi bir cilt probremi yaşayan kedimi, ünlü bir klinik olduğu için burada çalışan hasan bulut adlı doktora götürme hatasında bulundum. popüler olmasına ve deli para kırmasına rağmen hayvan sevgisinden mahrum ve tamamiyle ilgisiz bu yerde , kedime yapayalnış bir tedavi uygulandı. yaklaşık 3 gün boyunca kedinin klinikte kalması gerektiğini söylendi ve uyguladığı hormon tedavisi nedeniyle her geçen gün sonunda kedimi biraz daha zayıflamış ve vucudunda azıcık tüy kalmış bir şekilde gördüm. 3. günün sonunda hayvan resmen yarı ölüydü ve hala klinikte orada kalması gerektiğini, bu hormon tedavisine ihtiyacı olduğunu söyledi. hasan bulut!

ölecekse benim yanımda geçirsin son günlerini diyerek kendisini klinikten aldım. görenler acı çekmesin ötenazi yapın diyordu. benim halim ise daha da içler acısıydı. sonra annemin ısrarıyla başka bir hekime gösterdik ve o hekim kurtardı kedimi. acı gerçek ise kedimin hormona ihtiyacı olmayışını öğrenişim oldu. bambaşka bir hastalığı vardı.

hiç sevmem öyle sözlükten çemkirenleri.. ilk defa yapıyorum sanırım. ancak doluyum sözlük..

unutuğum bir olaydı. geçenlerde haberlerde duydum. hasan bulut'un bu klinikte bir müşteriden dayak yediği haberiydi bu haber..

not: lütfen hayvanını buraya götürmüş ve über memnun kalmışlar bana çemkirmesin. benim bu kliniğimsi yerde yaşadığım tecrübe bu olmuştu çünkü.
  • bir arkadaşımın yaşlı köpeğine "nazi kampındaki yahudilere dönüş bu hayvan" demiş buradaki bir doktor.
    gerçi benim ağzım doktor demeye varmıyor; asıl onlar kendilerine ne diyorlar gerçekten merak ediyorum.
  • vet. hekimlerinden hasan buluta birçok kez köpeğimin hayatını borçlu olduğum 24 saat en abuk sorularınızı bile büyük bir sabırla yanıtlayan profosyonel ekibe sahip veteriner kliniği.

panik bir sahibin güven duygusuyla dolup taştığı mekan.
  • isminin fenerium ile bu derece benzerlik tasimasi ilginctir. sanki bir gonderme yapilmis gibi.
  • bi parça tuzlu da olsa, halden anlayan veterinerlerin olduğu; i$ini iyi yapan titiz bir mekan. gelenin ekonomik durumuna göre %25 indirim de yaparlar.
    (bkz: ilknur bilgiç)
  • hangi saatte olursa olsun istediginiz adrese bir veteriner gonderip hayvanınızı evde tedavi edebilen bir klinik. eger cerrahi mudahale gerekiyorsa merkeze goturup tedaviye orada devam ediyorlar.
hesabın var mı? giriş yap