• bloodborneda kathedral bolgesi gorev sonu yaratigi. oyunun baslarina gore oldukca guclu bir karakter cogu kisiyi oyundan sogutmayi becermistir bunun gibi oyundan sogutan bir diger karakter ise father gascoignedir.
    atese dayanikli degildir molotof kokteyli ve ates kagidi kullanarak bu arkadasi kesebilirsiniz. baska bir basit yontem ise bolgedeki butun diger yaratiklari kestikten sonra old hunter henrieti yaniniza cagirmaniz. bolgede baska yaratik olmayinca henriet ile birlikte amelia nin yanina gidin arkadan arkadan saldirin. henriet ile takilma sansiniz yoksa ates kagidi, hissizlestiren his ve molotoflarla amelia ya dalin. hissizlestiren hisin onemi amelia ucuncu asamada can basip sizi cileden cikartabiliyor buna engel olmaniza yardimci oluyor amelia can basamiyor. hissizlestiren hisi alti adet olarak kathedral bolgesinde merdivenle cikilan krem rengi kulede cesedin ustunde buluyorsunuz. elimizde hic bir sey kalmadigini dusunursek molotof a abanmaniz gerektigini soylemeliyim.

ps; ben bir adet ates kagidi ve molotof kokteylleri ile gectim. yukaridaki bahsi gecen tavsiyeler esin dostun gecis yontemleridir.

(bkz: bloodborne/@cigarette smoking man)
  • neredeyse bana oyunu bıraktıracak olan yaratık. oldukça zorlu, iki vuruşta sizi lambaya geri gönderebiliyor.

çağrı çanını kullanmak ideal olabilir ama ben tek geçmek istiyorum diyorsanız molotof kokteylini fulleyin, yağ küpü alın ve sol el silahı olarak da alevpüskürten alın. ateşe çok dayanıksız. alevpüskürteni merkez yharnam’da uyandığımız lambanın hemen karşısındaki penceredeki adamla konuşunca alabiliyorsunuz. arkasına geçip alevpüskürteni dayayın. kendini iyileştirirken hissizleştiren his atıp sonra verin molotofu.
  • doğru taktik kullanılır ya da yeterince güçlenerek gelinirse, npc yardımı, fire paper, numbing mist vb. kullanmadan kolaylıkla geçilebilen bir boss. oyunu ilk oynayışımda, taktiğe ve güçlenmeye dikkat etmediğimden ben de birkaç kere uğraşmıştım; ancak sonraki karakterlerimde, her seferinde ilk denemede geçtim.

güçlenmekle kastettiğim, özel olarak blood echo farmlamak değil. boss'a gitmeyi geciktirmeniz ve o ana kadar topladığınız echo'ları kaybetmemeniz yeterli. boss'tan önce hemwick veya old yharnam'ı bitirin. hemwick daha kolaydır.

boss'a yakın durduğunuzda heal yapmaması ve birkaç kere vurduğunuzda sendelemesi de geçmenizi kolaylaştırır.

oyundaki beast tipi boss'ların hepsinde, işin anahtarı boss'a olabildiğince yakın durmanız ve dodge hareketlerini ileriye doğru yapmanızdan geçiyor. dlc'de birçok kişinin 20-30 kere denediği laurence'ı, bu sayede ilk denememde geçmiştim. arenasına giderken bir boss'un çıkacağına dahi emin olmamama rağmen. (tabii hızlı saw cleaver silahıyla oynamamın da payı vardı.)

edit: video (videoda fire gem'li silah kullanan güçlü bir karakter olsa da, bunlar olmadan da rahatlıkla geçilir)
hesabın var mı? giriş yap