• ankara doğuş oto'dan 0 diye alınan bir tanesinin bagajından beyaz çizgili yeşil adidas eşofman altı çıkmıştır. araba kullanılmış mı, bayii mi koymuş yoksa alamanyalardan öyle mi gelmiş anlamadık.

giydi hemen arkadaşım, elinde cüzdan ve marlboro light beliriverdi. gül gibi çocuk selinleri almaya gitti ya.

kızımız olacaktı sözlük...
  • bmw 3.20d'yi dikiz aynasında küçülürken görebilmek için bmw ile aksi yöne gitmeniz gereken vw modeli.
  • bir arkadaşım sahipti bu arabaya. çalıştı heves etti aldı. helali hoş olsun. bir de hacı babası var bu arkadaşımın. o da renault clio symbol kullanıyor, esnaf adam.

bir süre sonra arkadaşım bu aracın çok yakmasindan yakınmaya başladı. evde de iki araba var, bizim arkadaş da sabahları babasindan erken kalkıp clio yu kapiyordu. haci amcamiza da sciroocco kaliyordu haliyle. o da garibim ne yapsin mecbur kullanmak zorunda kaliyordu beyaz renkte ve siyah cam filmli şık, sportif sciroccoyu mütevazı hacı sakalı ile istanbul trafiğinde.
  • istanbul trafiğinde normal olarak ilerleyen scirocco görmedim. alan adama sözleşme imzalatıyorlar herhalde makas atmazsan aileni keseriz diye. yoksa başka bir açıklaması olamaz. şu arabayı düzgün süren bir kişi bile olmaz mı yahu.

dolayısıyla kullanıcılarının hepsinin apaçi , sonradan görme olduğuna kesinlikle katılıyorum. sebebi ise alan apaçilerin bu arabayı ferrari zannetmesi. tamam apaçi kardeşler türkiye gibi üçüncü dünya ülkesinde bu araba pahalı kalıyor alması biraz zor , dışarıdan biraz spor gibi görünüyor diye kanmayın bu araba sadece süslü bir golf. arkadan çekişli bile değil. ne bu spor araba gazınız.

dolayısı ile ferrari değil süslü bir golf kullandığınızın farkına varın götünüzü çok kaldırmayın. ayrıca makas da atıyorsunuz siz ölseniz hiç sorun yok dünyaya faydası var ama bizleri tehlikeye attığınız için şu huyunuzu lütfen bırakın.
  • (bkz: başlıyoruz)
  • apaçi arabasıdır.
  • zannedersem fabrika çıkış olarak "ağır hasarlı" üretiliyor bu araba.

ya da gerçekten sadece apaçiler kullandığı için ikinci eli tamamen ağır hasarlı veya kazalı.

hiç mi insan evladı gibi kullanan yok bu arabayı? hepiniz mi makasçısınız?
  • garson geldi scirocco'nuzu çekebilir misiniz dedi diye kasılan fakirleri açığa çıkarmış başlıktır. garsonun söylemediği bmw'li ya da mercedes'li beyefendinin mekanın girişine park ettirileceği gerçeğidir.
  • ulan biz metrobüse biniyoruz(ki utanarak yazıyorum) sesimiz çıkmıyor, adamlar porşeye, roccoya, belediye otobüsüne biniyor, sanırsın denyonun kralı. her şeyi geçerler. heyecan arıyorsan sabah 7.30-9.00, 17.30-20.00 saatleri arasında metrobüse bin. fortlanırsın en azından. gelip buraya kral benim tribi yapma kaparlar cüzdanı.yeter ki bi sus
  • oturma kısmı sineklikle kaplanmış, vitesine tespih dolanmış, emniyet kemeri ikazını susturacak tokasından takılmış bir tane bulursam almayı düşündüğüm araba.
hesabın var mı? giriş yap