• sebebini henüz çözemediğim garip his. sinirsel olabilir belki.

şöyle ki; kapalı bir ortamdayım, yağmur vs. gibi ıslatıcı bir etken yok, durup dururken kolumda, bacağımda vs. bir damla su dökülmüş ve ıslanmış gibi bir his oluyor. hop bakıyorum, dokunuyorum kupkuru o hissin oluştuğu bölge. üstelik örneğin gömlek varken kolumda hissettim diyelim, kıyafet de kuru. özetle; kesinlikle su veya sıvı bir madde teması yok tamamen yanılsama dolu bir his. nedendir ki acaba?
  • şimdiye kadar ki araştırmalarıma göre sebep olarak fibromiyalji, anxiety, chronic fatigue syndrome, dysesthesia gibi açıklamalar bulabildiğim hissiyat.

edit: dysesthesia eklendi.
  • pis bir his.

sanırım uzun süre hareketsiz kalmaktan oluyormuş bende. günde 11 saat oturarak çalıştığım iş sonlanınca ve spora başlayınca düzeldi, artık olmuyor.
  • özellikle kış aylarında sağ dizimde sıkça oluyor. dizimden aşağı su damlası süzülüyor sanki. bir iki kez kolumda da oldu. sebebini bilen varsa yeşillendirirse sevinirim.
  • yaşamaya başladığım durumdur. bacağım ve sırtımda. hiçbir şey olmamasına rağmen ıslaklık ve hafif soğukluk hissi yaşıyorum.
  • 3-4 gun once bende de baslayan durum. eksi sozluk olmasa hissi nasil arayacagimi, neden kaynaklabilecegini hic bilemeyecektim, merakimdan kendimi yiyecektim. benim simdilik sol ayak bilegimde bu garip his, durup dururken “ayagim mi islandi” diye bilegimi ve corabimu yokluyorum, ama kupkuru.. umarim bilgisayar basinda surekli oturma ve pandemi asosyalligindendir ve gecicidir.
  • ıslanmak.
  • kalçamın sol lobunda oluşan durum. genelde otururken bu hisssiyat oluşuyor. lan ıslak yere mi oturduk falan diye hem oturduğum yeri, hem kalçamı yoklatan garip bi his.
hesabın var mı? giriş yap