• iste erkeklerimizin sidik yarıştırdığı başka bir konu: vucut gelistirme

tunc: oğlum geçen bir başlamışım barfikse, 50 çektim.. hoca geldi portakal suyu getirdi.. dedim istemeeeez! iste el alışkanlığı istemez derken tek elimide boyle kaldırdım havaya, ulan bi baktım tekde gidiyorum.. bi 20 de oyle çektim.. eleman yamuldu allahıma, eğilip kulağıma demesin mi "yaw tunç ayıp oluyo, bi karizmamız var, vallahi ben çekemem bu kadar, elaleme rezil etme bırak hadi".. kırmadım çocuğu

ahmet: ulan tunc amma sallıyosun ha, beşer beşer mi saydın lan?

kırat: ehahahaha, hadi olm bi şınav çekte görelim bakalım. ben askerde 150 çekiyorum, hemde alkışlısından.. bi ben kendimi alkışlıyodum bi komutan beni yeminle

tunc: buyrun beyler salona bi akşam.. ben çift dumble ile ısınıyorum.. hepinizi havada karada yerim be

berk: bi kitap okuyun desem, sonra tartışalım desem, hiçbiriniz yanaşmazsınız, ben sporumu doğada yapıyorum, ormanların içinde koşmak hiç değişilir mi ter kokan bir salona

ahmed: ulan o florya ormanlarında kaydılar galiba bu çocuğa.. bi yumuşadı bu.. yumoooooooş
  • vücudunu şişirerek dişilere kur yapmanın kurbağalara özgü olmadığını anlamamızı sağlayan spor dalı.
  • yapildiktan sonra bunyede deli gibi meyve suyu veya sut icme istegi uyandiran spor dali. sanirim vucudun protein istegi ile dogru orantili bu olay.
  • 2-3 aydan sonra sanki vücudunuzda fark yokmuş gibi gelen fakat bıraktığınızın 2. günü farkı sonuna kadar yaşadığınınz spor dalı...
  • nazlı bir sevgili gibidir vücut geliştirme. beraberken siz ona zamanınızı, paranızı, emeğinizi verirsiniz o size kas verir, heybet verir. ama bir kaç ay aramayın sormayın bakalım, nişan bozunca verdiği hediyeleri geri alan aileler gibi alır size verdiklerini. ama bunu yaparken siz ondan döktüğünüz alın terinin, protein protein diye yediğiniz saman gibi etlerin hesabını soramazsınız, öylesine nankör öylesine yavşaktır bu spor.
  • zor spor ,hayat ister sonu yoktur çünkü..(bkz: vucut gelistirmeyle ilgili yanlis bilgiler)
  • ozellikle ulkemizde pazu cevresi baş cevresinden kucuk oldugu surece basariya ulasilmamis sayildigini sandigim vucut anomalisi.

(bkz: dogus)
    (bkz: insanin kendine dur demeyi bilmesi)
  • ilk gün basınızdaki hoca size boş bir bar* verir. salondaki herkez size bakar basiniza dikilir ve hocanıza donerek terimsel sorular sorarlar *konusurlar, gulerler, siz hiçbirsey anlamadan bos barı kaldırıp ındirirsiniz. ilk zamanlar rezil olunası spor.
  • (bkz: amino asit)
hesabın var mı? giriş yap