şükela:  tümü | bugün
  • seneye otuzuncu yılını kutlayacak olan ve tahminimce efsanevi bir festival kadrosu ile tarihteki yerini alacaktır.

muhtemelen bu yıl gittiğimde seneye de gitmek isteyeceğim.

bu arada sayılı gün kalmasına rağmen bu yılki biletler hala tükenmedi.
  • dün gece 66666. bileti satılmış. büyük ihtimalle bugün içerisinde sold-out olacak. 30th year anniversary sebebiyle beklentim büyük. headliner'ın ya immortal ya da rammstein olacağını düşünüyorum. yeniden birleşen ve kuzey amerika ve avrupa'yı 4. çeyrekte turlayacak as i lay dying de büyük ihtimalle sahne alacaktır. bu gruplar gelmese de çamuruyla, yağmuruyla eminim efsane bir festival bizi bekleyecek. \m/
  • bileti aldım. seneye kadar heyecanla bekleyeceğiz artık. ilk defa 1 sene öncesinden bilet aldığım bir festivale gidiyorum. vasiyet gibi. ölürsem bileti en yakın dostuma bıraktığımı söyledim. yakıp wacken'da küllerimi saçarsınız dedim.
  • 30. yıl olduğundan sebep biletleri çok hızlı tükeniyor. gitmek isteyenler elini çabuk tutarsa iyi olur.
    geçen senelerde ocak şubat gibi hala bulunuyordu bilet bu sene daha şimdiden %80'i satılmış.
  • biletleri tükendi bile. son yıllarda cazibesini özellikle grup çeşitliliği bakımından hellfest'e kaptırsa dahi 30. yıl muhabbeti ile bu sene biletleri çok erken tükettiler(2018 biletleri soldout olmamıştı bile bırak bir yıl öncesinden tükenmesini). henüz çok az grup açıklandığını belirtelim bir yandan. gidecek arkadaşlara iyi eğlenceler efendim, mevcut kurlarla cebi fena yakacak olsa dahi wacken ortamı eşsizdir her zaman*.
    açıklanan grupları takip için.