• gayrettepe dedeman'ın oradakine işyerime yakın olduğu için giderdim.
    mükemmeldi. beanburger falan da vardı. yazık oldu.
  • "baconator" denilen asmis hamburger'i olan fastfudcu. tabi bu baconator'u turkiye'de yiyemezsiniz niye? cunku bacon domuz eti gunah gunah! harraam...misal hirsizlik yapmak, iftira atmak, taciz etmek bunlar gunah degil ama alkol ve domuz eti. iste mesele bu.

hos wendy's'in turkiye'de subesi yok artik. o yuzden tartismaya gerek yok. ama yurt disinda yasiyorsaniz tavsiyem

(bkz: baconator)
  • fast food markaları henüz antalya'yı istila etmemişken antalya atatürk caddesinde bir adet bulunan hamburgercidir.
    şimdilerde antalyada çok az kişinin bildiği bu şubenin harika bir arka bahçesi ve o bahçesinde küçük bir süs havuzu ve çocuk oyun alanı bulunmaktaydı.
    (yamulmuyorsam konum olarak şuanda gloria jean's şubesinin bulunduğu dükkan)

15 tatilde istanbul'a gittiğimizde ortaköy gezerken sahilde bir bankta oturduk arkamızda wendy's olduğunu görüp bir antalya usulü bir lezzet muamelesi yapıp gitmiştik..
    sipariş verirken yan tarafta "biv çizbuvger menü alabiliğ miyim?" diye bir ses duyduk.
    o zamanlar beyaz show'un da ismi wendy's beyaz showdu ama insan antalyadan gelmiş bir çocuk olarak beyazıt öztürk görünce yine de şaşırıyor, bizimle ilgilenen kasiyer çok heyecanlandıp bizden kibarca izin isteyip "beyaz bey"den peçete üzerine imza almıştı.
    ben bu yaşananlara nedense biraz bozulduğum için beyaz ile aynı katta yemek yemeyerek tepkimi gösterdim, çıkarken de selam vermedim;
    zaten üst kattan ortaköy daha güzel gözüküyordu.
  • logosu içinde saklı biçimde ''mom'' kelimesi yer alan şirket. bu kelime, anne elinden çıkmış gibi lezzetli ürünlere sahip olduğunu ifade etmek üzere, wendy'nin yakasında ustalıkla yer bulmuş. buyrun
  • evi, arabayı ne var ne yok satıp youtube'a reklam vermişler sanırım. her videoda reklamı çıkmasının başka açıklaması olamaz.
  • donmuş et kullanmadıklarını söylemeleri nedeni ile son zamanlarda twitterda sataşılan ve buna karşılıksız kalmayan fast food zinciri.
  • tiflis'te her köse başında bulunan fast food zinciri. gayet guzel aslinda turkiye'de neden yok acaba
  • 1999 yılında türkiye'den çekilen, gerçek bir burgeri tadabileceğiniz ender müesseselerden biri olarak tanımlayabileceğimiz uluslararası fast food zinciri.
    henüz türkiye'deyken nişantaşı şubesi en sevdiğim lokasyonuydu.
    klasik bir fast food restoranında kolay kolay bulamayacağınız ürünlerinden olan broccoli cheese baked potato hem sağlıklı bir seçenek olması hem lezzeti ile favorim idi.
    bir gün zengin olursam bu markayı türkiye'ye geri getirmek hayallerim arasında.
  • başarılı bir hamburgercidir. mc donald's kadar otomatik bir sistemleri yok fakat hamburgerleri daha lezzetlidir.
  • bana huzun veren, istanbul'da var oldugu zamanlara ait bir fotograf.

http://www.gettyimages.co.uk/…t-news-photo/89412125
hesabın var mı? giriş yap