• sozleri a$agidaki gibidir:

i guess you wonder where i've been
    i searched to find a love within
    i came back to let you know
    got a thing for you and i can't let go

my friends wonder what is wrong with me
    well i'm in a daze from your love, you see
    i came back to let you know
    got a thing for you and i can't let go

some people go around the world for love
    but they may never find what they dream of
    what you won't do, do for love
    you've tried everything but you don't give up
    in my world only you makes me do
    for love what i would not do

but then i only want the best it's true
    they can't believe the things i do for you
    what you won't do, do for love
    you've tried everything but you don't give up
    in my world, only you makes me do
    for love what i would not do
    makes me do for love what i would not do

(bkz: bobby caldwell)
  • seneler once kangroove eklemisti repertuara bu parcayi..iyi de etmisti...sonra ne olduysa bir daha calmaz soylemez oldular..
    ayrica bir karaoke barda calacak olsun, utanmam sikilmam hulyali hulyali soylerim efenim bu parcayi...fantezimdir..vasiyetimdir...denedim ayna karsisinda pek bir seksi oluyor soylenisi...hele “you've tried everything but you don't give up” kısmında hafif gerdan kirinca bayaa havaya giriyor insan...
  • (bkz: do for love)
  • bu sarkinin yaklasik 15 tane falan remiksi bulunmaktadir . hepsi de birbirinden guzeldir.
    tam boyle yemek yerken arkada calmasi makbuldur.gerci ben su gunlerde herbiseyle dinliyorum.
  • victor wooten icrasıyla dinlenmesi farz olan muhteşem şarkıdır. gözünüzden yaş getirir, hem savurur hem kavurur.
  • 2pac'ın do for love şarkısında nakarat sözlerini ve melodisini sample olarak kullandığı 1978 tarihli ünlü bobby caldwell şarkısı. caldwell bu şarkıyı alfons kettner'le beraber yaratmıştır. donnie brasco filminde de çalmaktadır.

http://www.youtube.com/watch?v=8nq-bk63hs8
  • hem müziği hem de sözleriyle şahane bir şarkıdır. bu tip işler yapıp insanlığa olumlu katkıda bulunan insanları görmek bile zevk verir.
  • https://www.youtube.com/watch?v=vfmy1ao_lmu

şu canlı performansı harika bir gitar solosu içeren bobby caldwell klasiği.
    bu arada videonun çekim yılı 1978, yer miami sahili. her şeyin analog olduğu zamanlar...
  • slowed&chopped

saat gecenin 5’i, yanımda bir şişe viski,kulağımda bu şarkı,aklımda bir zamanlar beni çok seven,benimse bir kuruş değer vermediğim insan..nefret ederdi bu şarkıdan,her sarhoş olduğumda açıyordum diye,artık bıkkınlık getirmiştim.dokunuyor,dokunuyorduişte bir yerlere,bir zamanlar o bile bu kadar dokunamıyordu,artık bu şarkı bile onun dokunduğu kadar dokunamıyor..ne yapayım,o da beni bıraktı,ben bu şarkıyı bırakamadım..
hesabın var mı? giriş yap