şükela:  tümü | bugün
 • house m.d.'nin 2 bölümlük 4. sezon finalinin ikinci kısmı. bu iki bölüm house's head part1-part 2 olarak, veya house's head - wilsons's heart olarak adlandırılmakta çeşitli kaynaklarca.
 • house'un 4.sezonunun 16.bölümü.
 • house'ın en güzel bölümlerinden biri olabilir. ara sıra izlemek lazım.
 • --- spoiler ---

  house'ın dizi tarihi boyunca gözyaşını gördüğümüz 2-3 sahneden birisi bu bölümdedir.

  --- spoiler ---
 • wilson'ın fiziksel kalbi ile alakası olmaya bölümdür.
  bana kalırsa bu kadar etkileyici, sürükleyici ve başarılı bir bölüm için daha güzel bir ad bulunabilirdi.

  house's head ile beraber tekrardan izleyeceğim iki house bölümünden biri.
 • kafamin icinde wilson'ın "housee this is amber" yakarisiyla yankilanan bölümdür. fena aglatir. şimdi izlerken cok koydu yine.
 • korku macera türünde bir sanal gerçeklik oyunu.
  https://www.youtube.com/watch?v=fkrmveoy_u8
 • inanılmaz ağır tarif edilemez derecede rahatsız edici house 4. sezon 16.bölümü. hikaye house'un beyni ile başlar wilson kalbi ile toprağa gömülür. o kadar etkili bir 45 dakikadır ki 2008 yılında ben bu bölümün dizi finali olabileceğini düşünmüştüm.

  ayrıca influenza tedavisinde kullanılan (bkz: amantadine) üzerine kurulu bir bölümdür. amantadin proteinlere yapışır ve donar bu nedenle böbrek yetmezliği olan hastalarda ilaç perdelenmediği için tedavisi yoktur önce kalbi etkisi altına alır taşikardi ile birlikte çoklu organ yetmezliğine yol açar. influenza dışında parkinson hastalığında da kullanılan bu ilaç 2015 yılında çin'de h5n1 virusu (kuş gribini) elimine etmek için çinli çiftçiler tarafından kullanılmış ve virusa amantadin direnci kazandırmışlardır. amantadin asla veteriner hekimlikte kullanılan bir preparat değildir. birçok zoonozu böyle kalıcı problemlere neden olacak dev hataları ya da antibiyotik dirençliliğinin yayılmaması için çaba sarf eden veteriner hekimler insanlık için inanılmaz bir önem teşkil etmektedir fakat ülkemizde bu meslek kadar ihanete uğrayan ve sahipsiz bırakılan başka bir oluşum inanın yoktur. (bkz: veteriner hekimler için yıpranma payı olmaması)
 • --- hayvani spoiler ---
  --- çok aşırılı spoiler ---

  4. sezonunun final bölümü belki kendisinden önce gelen house's head bölümü kadar mükemmel bir bölüm değildir, ancak sonunda amber ve wilson'un sınırlı sürelerinde yan yana konuşabildikleri sahne dünya dizi tarihinin en yüreğe öküz oturtan sahnelerinden biridir.

  --- hayvani spoiler ---
  --- çok aşırılı spoiler ---
 • house md dizisinin en iyi bölümüdür.

  --- ağır spoiler ---

  önceki bölümde house bir barda sarhoştur. barmen arabasının anahtarını alır ve eve sürerek gidemeyeceğini söyler. house bunun üzerine kendisini alması için wilson'ı arar ama wilson nöbettedir ve onu almaya amber gelir. ufak bir tartışma sonucu house otobüse binmeye karar verir. amber de bastonunu vermek için otobüse biner. otobüs kaza yaptığı için ikisi de yaralanır. amber ise kullandığı grip ilacından dolayı ölür. çünkü kaza sonucu böbrekleri çalışmaz hale gelir. aldığı ilaç ise böbreklerde filtrelenmediğinden organları öldürür. house's head bölümü ile şu ana kadar çekilmiş en iyi dizi bölümlerindendir.

  --- ağır spoiler ---