• fazla uçtuğunuz taktirde platin kazıkları geçirmek üzere tasarlanmı$ bir güzel banka ürünü.
  • kazık geçirmek için tasarlanmış bir kart değildir.
    üstünüze şu bu almak için değil, sınırsız olanak ve hizmetlere kavuşmanız için tasarlanmış bir karttır.
    peynir ekmek tarzında verilen gold card gibi herkese dağıtılmaz.
    kendisine taksit, hediye kartı diye bakmak yanlış olur, nitekim platin bir konsepti satar.
  • (bkz: 444 0 446)
  • yalaka mode on kartıdır. asistan denen kızlar/oğlanlar sizin yerinize birisine çiçek yollayabilir, rezervasyon yaptırabilirler. bunu isterseniz bir kez yaparlar isterseniz rutin olarak yapabilirler. gold cardda pek işe yaramayan çözüm hizmetlerinden (çilingir lazım, arabam bozuldu, başım dönüyo doktor nerdeee, 21 enseme 20 gobeeme, şöyle sırtıma bi masaj yapan olsa vs) sonuna kadar çatır çatır yararlanabilirsiniz. bazı mekanlarda özel imtiyaz sağlar (rezervasyon vs) bu kartın rengi. mesela lalilaya girme gibi özel bir sapkınlığınız varsa girişte öğrenci pasosu, personel kimlik kartı gibim gösterin almazlarsa beni arayın.
    alınmaz bu kart, banka zaten takibindendir cüzdanınızın ne zaman şişerse bir kurye çalar kapınızı "x bey şuraya bir imza..."
  • 491206 le baslayan normal kredi kartinin aksine isim yazan yerin altinda 9 haneli bir musteri kod nosu tasiyan limiti itiraz etmediginiz muddetce devamli artan akillara zarar bi kredi karti turudur.
  • (bkz: worldsex)
  • 4912 06xx... ile başlayan 12 haneli numaranın yanı sıra; isminizin bulunduğu yerin altında 9 haneli müşteri kodunun bulunduğu kredi kartıdır. yanında kulup kartı kılıklı başka bir kart ve de 2-3 sayfalık yalaka mode on yazısıyla birlikte, büyükçe bir dosyanın içinde gelir.

adı üstünde kredi kartıdır. her türlü gelir düzeyinden insanı durduk yerde borca sokup, zengin- fakir ayrımı yapmadan insanları faiz altında kıvrandıran bankaların , biraz üst gelir düzeyindeki insanlara verdiği kartlardandır. yani bankanın amacı aynıdır; ''yüksek faizle borç vermek''.

ayrıca beraberinde getirdiği sözde sınırsız hizmetlerin ise hemen hemen hiç biri normal bir insan evladının işine yarayacak cinsten değildir, uzun lafın kısası prestij kaynağı olmak bir yana, son derece gereksiz bir ''hizmet'' (!)tir.
  • valla sınırsız hizmet sunmadıkları doğru. örneğin "merhaba ben 12 inch bir dildo istiyorum" derseniz değil yapı kredi hiçbir banka size yardım etmez (and club'dan şüpheliyim ama. onlara bir gün "taş gibi bir jigolo istiyorum" demeyi planlıyorum, bakalım bunu da utanmadan sitelerine yazabilecekler mi?). ancak sunduğu hizmetler gayet de bir insan evladının işine yarayan cinsten. öncelikle çok iyi organize olmuş durumdalar, ihtiyacınız ne ise (çiçek, yurt içi-yurt dışı otel/restoran rezervasyonu, uçak bileti, her tür "taşınabilir" hediye temini vs. vs. - istediğim çikolatayı bile buldular! -) ve gerekirse bunu sağlayacak kurum ile sizi görüştürüp tek telefonla işi hallediyorlar. kartın en sevdiğim yanı uçağınız rötar yaptığında veya uçuş iptal olduğunda sigortası sayesinde size çatır çatır tazminat ödemesi. yani bilemiyorum, hayatınızda her işinizi ırgat gibi kendiniz görmeye alıştıysanız ayrı, ancak arada işlem masrafı almayıp hayatınızı kolaylaştıran bu tür hizmetler sunan kartları kötülemek bana ancak hazımsızlık gibi geliyor. beğenmiyorsanız iade edin.
  • bildiğim kadarıyla her önüne gelene vermiyorlar, yanılmıyorsam 5000 tl üstü maaş ya da belli bir tutarı vadesizde duranlar almaya hak kazanıyor.

eğer bunu prestij simgesi olarak kullanırım diyorsanız üzgünüm, tipi çok da fiyakalı değil.
    bunun için american express'in üzerinde banka ismi yazmayan versiyonu daha bir havalı ama neredeyse ortak pos hariç hiç bir yerde geçmiyor.
    worldcard platinium'um yurt dışı lounge'ı yok artık, buna da fayda sağlamıyor.
    ayrıca yok sevgiline hediyeyi biz ayarlayalım, yok seyahatini ayarlayalım filan fasa fiso.

ayrıcalıkları;
    worldpuan'ı sanki standart'a göre daha fazla veriyor ama çok da emin değilim.
    4440444 değil 446'yı arıyorsunuz ve bekleme yok, şubedeki numaratörde de önceliğiniz var. (bunu etik bulmuyorum)
    doğum gününüzde divan'dan pasta veriyorlar, çok ince düşünmüşler.
    bir de hiç kullanmadım ama anlatılan, bu kart ile telefon aldınız ve 60 gün içinde kırdınız ya da laptop alıp çaldırdınız atıyorum, 50 eur verince mümkünse tamir, mümkün değilse ücret iadesi yapıyorlar.

alınır mı, eğer bedava veriyorlarsa alınır. ama 200 tl aidatı hak eden çok bir numarası yok.
  • vakıfbank'ın yıllardır düzenli olarak kullanıp, ödemelerini de aksatmadan yaptığım gold card yerine gönderdiği kredi kartı.

maaş hesabım da vakıfbank'ta olduğu için 200 tl'lik kart aidatını da almıyorlar. görüntüsü çok havalı ama henüz yeni olduğu için çok fazla kullanamadık.
hesabın var mı? giriş yap