• (bkz: wotan mit uns)
  • (bkz: wednesday)
  • altinci nesil yazar. sanirim opera ve opera sanatçilari ile ilgileniyor kendisi.
  • ben diyeceğim müzisyen, o diyecek sadece meloman. koleksiyonlar yaş ile orantılı zannederdim lakin wotan bana düz bildiğim orantının ters olduğunu ispatladı. adamın cdsini yaşına bölünce yüz rakamı ile karşılaşıyoruz arkadaşlar, ben başka birşey demiyorum. uzaktan bazı kayıtlarının kokusu geldi de, nefesim kesildi. bu masal kahramanı biraz sivri lakin tatlıdilli...
  • misafirperver. efendim pek misafirperver çıktı bu wotan kardeşimiz. her ne kadar dağınık da olsa, misafirinin ağzından kuş sütünü bile eksik etmiyor. mamafih bunları kendi hazırlamasa da, devir organizasyon devri, malumunuz. çok organize bir yaratık da düşünmeyin lakin bu adamı görünce. iki bini aşkın yavrucukla, hayır haşere değil, cd, beraber uyudum da bir odada. huyum kurusun, yine erken kalktım, bir de baktım, gözlerime inanamadım, güzelim koleksiyon yer berlin yıl 1945 misali. üşenmeyip toplayacaktım lakin omnia sol temperat'ı bu kadar güzel söyleyen bir bünyeye asla güven olmaz. adamla beraber beş metre yürüdüm sanki takip ediliyormuşuz hissine kapıldım; bir seri katil profiline sahip de mübarek. o yüzden ne yaptım, hiç çaktırmadan evi toplama bölümüne giriştim, cdlerini toplayacağıma. galiba bu yüzden bu yazıyı yazabiliyorum zira bahçesinde de gömülü olabilirdim şu an birkaç yüz parça hâlinde. tabii ki kemiklerim olurdu, zira kedilerinden bir tanesini hiç gözüm tutmadı. yavrucak benim yarım kadar, insanın aklına ister istemez, neyle beslendiği sorusunu getiriyor...
  • semantik açıdan varlığını olumladığımız frankofon. müzik konusunda kendisi ile olan sohbetlerimi her daim değerli kılmış yüzük savaşçısı. önerileriyle sonsuz esnek dimağ eğrisini oluşturan noktalardan birisi haline geldiğim sibeliussever.
  • der ring des nibelungen'i yazması gereken dostum. her konuda anlaşamasak da, beni en fazla doyuranlar listesinde kesin ilk üçte yer almaktadır. biraz futbol da olsa, ilk sıraya koyardım lakin wotan nam-ı müstearlı birisinden futbolu beklemek ne kadar yakışık alır ki. der ring des nibelungen'i yazması gerekir derken, eften püften bir entari değil kallavî bir kitaptan dem vuduğumu hatırlatayım. sadece leitmotifleri beş yüz sayfa yazabilir diyeyim, gerisini siz anlayın.
  • bir süredir beni salyalara boğup boğulmamı sağlamaya çalışıyor. sayesinde pavlov'un çavuşu oldum vallahi. sayılı gün neden çabuk geçmez, bir türlü anlayamadım ki...
  • haftalardır yaptığı yetmezmiş gibi, bugün de salyalarımda boğmaya çalışıyor. bayinizden ısrarla isteyiniz bu zatı, pişman olmayacaksınız. öyle bir wagneryandır ki ülkemizde her yer taraftar kaynar ancak bunun gibisi asla bulunamaz. şimdi yine kızacak...
  • duyduk ki hiç okunmadığını düşündüğü entryleri okunuyormuş. wotan sağolsun diyenlere vatan sagolsunu göstermiştir, sağlık olsundur.
hesabın var mı? giriş yap