şükela:  tümü | bugün
 • duyurusu bugün yapılan 12 kasım 2013 tarihinde satışa sunulacak olan, xcom enemy unknown eklenti pakedi. daha yeni satışa sunulan the bureau xcom declassified'i bile oynama fırsatı bulamamışken bendeniz; yeni oyunun oldukça düşük puanlamalarını görünce açıkçası içimden keşke xcom enemy unknown'un devamını getirselerdi demiştim. sanki oyun ekibi beni duymuş gibi bugün haberi yayıverdiler ve beni oldukça mutlu ettiler.

  ign'den detaylar için; http://www.ign.com/…ithin-announced-tons-of-details

  bu da trailer: https://www.youtube.com/watch?v=de-fectcne4
 • mec trooper, gen modifikasyonları, bissürü yeni harita, yeni elyınlar iyi güzel, zaten oyunun eklenti paketi olmayan hali bile kendini çılgınca oynatıyor, ama bir şeyler eksik.

  hala random map yok mesela.

  elyınlar yine bizim elemanları görene kadar oturup taşhak yayıyor, geyik yapıyor, bizimkileri görünce sigara içerken öğretmene yakalanmış liseliler gibi ayaklanıyor.

  sonra isterdim ki hava savaşları da az detaylansın, ne bilim azıcık taktik derinlik getirilsin, hatta biz yönetelim aynı yer görevlerindeki gibi. eşşek kadar kadar ufoya tek başına cengaver pilot göndermeyelim. hangarda 4 uçak mı var? hepsini birden yollayalım, "qamqilerle dogfight qeyfi" yaşayalım.

  şu haliyle oyunun güçlü taraflarını iyice güçlendiren ama varolan eksiklere hiç bulaşmayan bir paket olmuş gibi geliyor.
 • sanırım içimizdeki hainler geyiğine artık base defence mission'ları da gelecek.

  (bkz: aaaaaaw yeeaaa)
 • gamespot'un 8 puanlık değerlendirmesi ile malum ortamlara an itibari ile düşerek, evleri şenlendirmiş; yaklaşık 8 gb'lık über ötesi dlc.
 • oyun sitelerinin değerlendirmelerinde 8-9 arası puanlar alan, eninde sonunda alacağımı düşündüğüm için greenmangaming'in %10 ön sipariş % 25 de bilmemne indirimiyle beraber 20,25 dolara aldığım oyun. inşallah pişman etmez
 • dlc'yi ön sipariş edip, şu malum ortamlara çıkışından 2-3 gün evvel düştüğünden midir nedir, youtube'ta let's playlara denk gelip oynayamamanın verdiği üzüntü sebebi ile erken ulaşıma açtığı için yapımcısına kızmanıza sebep olabilecek; arzu nesnesi xcom enemy unknow'un ek görev paketi.
 • zaten çok güzel olan ufo enemy unknown'u mükemmele yakınsatmış, hem bir sürü yeni özellik getirmiş, hem de oyunda eleştirilen bazı sorunları gidermiş eklenti paketi. yalnız sibernetik askerler ve genetik geliştirmeler de eklenince micro management almış başını gitmiş, c:i'de (classic-ironman) her seferinde babayı almaktayım. bakalım zamanla gelişeceğiz inşallah maşallah.
 • hit ve hasar hesaplamasını önceden yaptığını düşündüğüm canımı sıkan oyun. iron mod oynamıyorum. classic ve normal mod'da savaş içinde save atarak oynadım. örnek durum bir çok kez başıma geldi; iki askerimde aynı 4 hasarlık silah ve targetın hp:4 84 hitlik vurduğunda 1 hasar veriyor düşmana ardında yüzde 50 hit yapan arkadaş saldırtıyorum miss atıyor. ama aynı sahne yüzde 50 hit olan arkadaş ilk davranırsa targetı bir kerede 4 hasar vererek indiriyor. load ettiğimde sürekli aynı davranıyorlar. buda oyunu stratejiden çok puzzle çözermiş gibi oynamama neden oluyor. böyle bir oyunun bunu yapmaması gerekirdi.
 • classic-ironman kombosunda henüz 3. görevi aynı ekiple görebilme şerefine erişemediğim oyundur. alyenlere iki çift lafım da var: ulan gezegeni işgal ettiniz ses çıkarmadık, sivilleri kaçırdınız bişi demedik, ama ibneler bir kare ilerleyince 5 alyenin aynı anda görünür olup bir sonraki tur tüm takımı one-shot-one-kill hesabı öldürmesi nedir lan? misafir gezegende yaptığınıza bakın hayvan çocukları!!!111bir
 • oynarken büyük zevk aldığım oyunun eklenti paketi. yine uzaylılara karşı strateji geliştirme vakti