• bi çok anlam barındırır demek olabilir :

1. uzatma lan uzatma dövecem şimdi!..
    2. ohooo abicim gider bu böle susuyorum ben
    3. ne bok yersen ye senle mi uuraşçam
    4. eeeeeeeh
    5. sana ne anlatıyorumki kas kafalının tekisin
    6. çok pis göt olduk.ben bi düşüniim soradan vercem ben cevabımı.
    7. süper küfrederimde kırılırsın şimdi vb..
  • bi siktir git in kibarcasi.
  • akabinde karşıdaki tarafından söyle söyle içinde kalmasın die ısrar edilir bok varmıs gibi sora hersey bombok olur oturur düşünürsünüz..
  • lan kelimesinden sonra kisa bir es verilir, devaminda sag elin avuc ici acilir, gozler kapatilarak, boyun hafifce yana egilirse etkisi yer yer on kaplan gucune erisebilir.
  • cok nefis bi ornegi var:

--- spoiler ---

yilmaz vural :(

--- spoiler ---
  • o kadar güzel, o kadar mükemmel bir anlatım olabilir ki yerinde kullanılabildiğinde. çok ciddi bir durumda. mesela; sevgilin senden ayrılmaya çalışıyor. hem de msnde. öyle bir şey söylüyor ki akıllara zarar.

- bir şey itiraf edicem sana; ben seni aldatıyorum. bu bir hastalık. seninle alakası yok... benimle ilgili.
    - şaka di mi
    - hayır değil. bunu yapmamam lazım. sana yapmamalıyım... bırak beni. böyle daha iyi olacak. beni kötü bil daha iyi olacak...

bu cümlelere nasıl bir cevap verilebilir? küfretmek istemiyorsan... "hayıııııır" demek istemiyorsan. inanmış gibi yapmayacaksan. bildiğin tüm bedduaları edip çıkıp gitmeyeceksen. asla anlayamayacağı cümleler kuramayacaksan.

- inan bunu istemezdim. ama ii* değilim.
    - ya ben lan neyse bişey demiyorum.

*
  • anketlere ayar verme amacıyla kullanıma yeni giren bir tepki cümlesi. bakalım "hanım koş koş"un popülaritesini yakalayabilecek mi? yaşayan ve değişen bir varlık olarak sözlük ve değişen trendler... bakalım daha neler göreceğiz.
  • akp'nin 2011 seçim beyannamesi başlığını okuduğumda verdiğim en anlamlı tepkidir..
  • en sevdiğim şey, sonunda psikolojik olarak ben kendimi rahatlatmış oluyorum... bi şey dememiş oluyorum
    teyzelerimizden, annelerimizden böyle gördük ne yapalım...
hesabın var mı? giriş yap