• 2015-2017 arasında bir iş planı ile yaklaşık 500.000€ yatırım için önce amerika (boston, san francisco), sonra lizbon, sonra helsinki, sonra frankfurt'da toplam 800 yatırımcıya sunum yaptım... aradığım meblağ atla deve değildi, harika bir sunumdu (iş planı, hedef pazar, simulasyon yapılmış 5 yıllık bütçe, worst case / best case vs vs...), yatırımı kapatacakken 15 temmuz oldu herşey elimde patladı.

şimdi o doktora tezi gibi hazırlanmış yatırım planına bakıyorum... bir de bu sunuma bakıyorum... damat gerçekten "needs a better powerpoint"...

ps: o iş planını dünyada ciddi olarak iki şirket daha eyleme geçirdi, ikisinin de pazar değeri şu anda milyar dolar seviyesinde.
  • bir fon yöneticisi it was an absolute shit show demiş.
    bir diğeri de "i've literally never seen someone from an administration that unprepared" demiş.

sunumda neler yaşandı acaba lan, valla çok merak ettim.
    bu nasıl acımasız, nasıl ağır ifadeler böyle.

güler sabancı'yı götürdüler mi acaba?
    belki o daha objektif yorumlar yapardı :(
  • https://www.axios.com/…hr-zlkernjjxhtktx2aejtkkqc3o

turkiye cumhuyriyeti devleti sinirlarinda cikan haberler kadar kibar olmayan yorumlar.

'turkish finance minister berat albayrak held a closed-door meeting with hundreds of investors during the ımf-world bank meetings in washington last week, and some who attended called it the worst they've ever had with a high-ranking government official.

what they're saying: "ıt was an absolute shit show," one emerging market fund manager who attended the meeting but was not authorized to comment on it publicly told axios. "ı've literally never seen someone from an administration that unprepared," another investor said.'

falan.
  • ben geçen gün hüriyette okudum. orada albayrak yatırımcıların başını döndürdü yazıyordu. bunlar dış güçlerin oyunu. hürriyete başka oraya başka konuşmuşlar. lobi işte...

(bkz: bakan albayrak'ın baş döndüren ekonomi diplomasisi)
  • bakanımızı bizim ülkemizdeki sermaye sahipleri çok sever. bakın güler sabancı 10 ağustos 2018'de ne demiş. onlara ihtiyacımız yok. şimdi onlar düşünsün. hem penaltı hem gol.
  • onun adına ben utandım ama eminim yüzü bile kızarmadı. " the encounter was disastrous" , " one of the worst performances from a finance minister i have seen ", "failed to answer any questions convincingly ". yemin ederim yerin dibine geçtim.
  • damat sevdası bitirecek bizi.
  • doların gidişatından 5 ay önce çözdük zaten yabancı yatırımcıların damada bakış açısını.

t: beklenilen yorumdur.
  • ekonomi bakanı berat albayrak için anlam ifade etmeyen yabancı yatırımcı yorumlarıdır.
    çünkü kendisi yabancıca bilmiyordur.
    aslında ekonomi bakanı da değildir. sadece bakandır.
hesabın var mı? giriş yap