• az önce amazon'dan bir dizi izlerken bir bölümünde arapça konuşma gerçekleşti ve altyazı birden kesildi. dedim herhalde adam sonradan ingilizce olarak ne konuştuğunu özetleyecek ondan yazı koymamışlar... konuşma uzadıkça uzadı yanlışlıkla kapattım sandım ama sonradan aklıma geldi, göçmen bir arkadaşım vardı, memleketindekilerle konuşmasını anlatıyordu bizi hala deveye binen arapça konuşan kişiler sanıyorlar imiş. altyazı seçeneklerini değiştirip farklı diller yaptım aynı bölümde tüm diller var bizimki yok lfldödlfşfş şaka gibi.

2022'deyiz bezooooos
  • malesef acı ama gerçek durum.
  • onlarda davarmış yani gariban arap mı var.
  • kürt olarak çok ağrıma giden durum, hadi biz türk'e, turk bize benzedi yıllar içinde de, bu ortadogu bedevileri ayrı bir level...
  • komplekslerinizden kurtulun arkadaşlar, niye zorunuza gidiyor elin average cahilinin sizi arap sanması?
    kimin umurunda?
  • erasmusta türk olduğumu duyduklarinda allah u akbar nidalariyla karşılık verip bu tezi desteklemişti arkadaşlarım.
    bir de arapça konussaniza derlerdi sürekli. araplarin leş bir irk olduğunu cümle alem biliyor ve bizi de öyle sanıyorlardı.
  • camel every where
  • bizdeki her yabancıyı aynı zanneden (fransız ve rus'u aynı zannetmek gibi) cühelanın başka memalikteki karşılığının aptallığıdır.

bilişim çağında türkleri arap zanneden adam ya oranın çomarıdır ya geceleri arapları hayal edip götünü parmaklayan ırkçının biri.

edit: araplar anya biz konya demiyorum. ortak yönlerimiz mecburen var. örneğin dilimizde binlerce arapça kelime var. ama aynı sanmak cehaletin daniskası. 70'lerde midnight express izlenen ve türkiye'de hapiste adam s*kildiği sanılan dönemde değiliz. bu devirde cehalet kusurdur. 5000 yıllık, tarihin her döneminde var olmuş bir kültürü diğerlerinden ayırt edebilmek zorundasın.
  • üzücü zandır.

nefret ediyorum arap sanılmaktan. bir de "yha onlar deveye binmiyorlar mı" falan diyorlar... markut sizi tan eylesin.

edit: yabancılar arap sanıyor, yerli savunma bakanı da arapları göndermeyeceğiz diyor... delirmemek imkansız.
  • görünce mi yoksa görmeden mi ?
    biraz detay versen yazar arkadaş.
    görünce benzetiyorsa o senin kendi araplığın, beni rusa benzetiyorlar mesela.
    görmeden genel olarak türk halkının aslında arap olduğunı düşünüyorlar ise o da onların cahilliği.
    amerika'da daha kendi ülkelerinin başkentini bilmeyen köylüler var.
hesabın var mı? giriş yap